×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Olbrzymi potencjał, ale niewykorzystany

  • Autor: propertydesign.pl
  • 12 maj 2014 10:21
Olbrzymi potencjał, ale niewykorzystany
fot. Fotolia

Organizatorzy akcji„Otwarte” zapraszają na dworzec w Poznaniu. O jego budowę poznaniacy walczyli już w XIX wieku. Tematem głównym organizowanego przez "Otwarte" spotkania będzie potencjał dworca kolejowego Poznań Garbary oraz rozwój przestrzenny i społeczny okolic Garbar.

REKLAMA

O jego budowę walczano już w XIX wieku. Nic dziwnego. Z Poznania Garbary o wiele bliżej na Stare Miasto i do wielu innych dzielnic niż z Dworca Głównego. Stacja i teren wokół niej ma olbrzymi potencjał, ale – niewykorzystany. Wiele pociągów mija ją bez zatrzymywania, dojście na Stary Rynek wiedzie nieprzyjazną ulicą Garbary.

Na terenach między Starym Miastem a stacją zaczynają rosnąć mieszkalne domy, jest wreszcie szansa na zagospodarowanie Starej Rzeźni. Trzeba też połączyć pieszym pasażem Stary Rynek z Cytadelą. Trakt ten służyć może też dojściu na dworzec, który – po zmianach – mógłby stać się stacją obsługującą północ i wschód Poznania.

"Otwarte" chce spojrzeć wspólnie na przyszłość północnych obrzeży centrum odciętych od Starego Miasta ruchliwą ulicą Małe Garbary. Pełno bowiem tu zaskakujących miejsc, zakątków i widoków czekających na odkrycie,wartych ochrony i sensownego zagospodarowania.

Na spotkanie zaproszeni są zainteresowani mieszkańcy, eksperci, w tym architektci i urbaniści, przedstawicieli spółek kolejowych, Urzędu Miasta i jednostek miejskich (w tym ZTM i ZDM).

Spotkanie odbędzie się 15 maja jest organizowane dzięki uprzejmości PKP (Zakładu Gospodarki Nieruchomościami PKP w Poznaniu). Spotkanie odbywa się w ramach Tygodnia Architektury.

Strona fb: https://www.facebook.com/otwartewpoznaniu

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie