×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Olivia Centre jako pierwsza w Polsce wprowadza cyrkularną gospodarkę papierem

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 15 kwi 2022 13:08
Olivia Centre jako pierwsza w Polsce wprowadza cyrkularną gospodarkę papierem
Olivia Centre jako pierwsza w Polsce wprowadza cyrkularną gospodarkę papierem, fot. mat. pras.

Olivia Centre jest pierwszym w Polsce centrum biznesowym, w którym wdrażany jest pilotażowy projekt jednego z największych producentów ręczników papierowych na świecie. Tork Paper Cycle to innowacyjny projekt, w ramach którego utylizowane dotychczas ręczniki papierowe ponownie trafiają do użytku.

REKLAMA

Tork Paper Cycle zapewnia możliwość wdrożenia gospodarki cyrkularnej w obiektach użyteczności publicznej, co jest kluczowe pod względem racjonalnego gospodarowania zasobami. Na świecie obecnie odzyskuje się jedynie 1 proc. zużytych ręczników papierowych. Po uruchomieniu projektu dokładnie 100 proc. ręczników trafia do recyklingu i będzie mogło zostać ponownie użyte. Skala przedsięwzięcia jest znaczna - pracownicy firm mających biura w podobnych obiektach zużywają rocznie ponad 11 mln ręczników papierowych. Od teraz wszystkie ręczniki, które będą trafiać do pojemników, będą transportowane do lokalnych fabryk firmy Essity i przetwarzane na nowe produkty papierowe.

Ten rodzaj gospodarki odpadami ma jeszcze jeden ważny wymiar. Dzięki jego wdrożeniu ograniczenie zużycia CO2 wytwarzanego w związku z produkcją papieru sięgnie 40 proc.

- Olivia z chęcią wdraża wszelkie innowacje, które sprzyjają ochronie środowiska, gospodarce cyrkularnej czy polepszaniu stanu środowiska naturalnego – mówi Bogusław Wieczorek, pełnomocnik zarządu Olivia Centre. - Tork Paper Cycle jest naszym kolejnym ekologicznym projektem, z którego jesteśmy dumni w ostatnim czasie. Niedawno przygotowaliśmy domek lęgowy dla sokoła wędrownego, który upatrzył sobie szczyt naszego najwyższego budynku Olivii Star i regularnie tam bytuje. Odpowiedzialność środowiskowa jest nam bliska już na etapie projektowania każdego z budynków – każdy z nich podlega restrykcyjnej certyfikacji BREEAM uzyskując oceny od Very Good po Excellent - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie