×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Opera Wrocławska z... hotelem

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 30 lis 2018 09:15
Opera Wrocławska z... hotelem
Opera Wrocławska, fot. Lukasz Stefanski/Shutterstock

Opera Wrocławska jako pierwsza instytucja kulturalna w Polsce zamierza skorzystać z formuły partnerstwa publiczno-prywatnego, w ramach którego ma powstać, m.in. baza do przygotowywania spektakli i np. hotel.

REKLAMA

Na tyłach gmachu teatru powstanie nowy budynek, mieszczący salę do prób, magazyny, warsztaty i inne pomieszczenia techniczne dla opery. Będzie on połączony z głównym gmachem podziemnym łącznikiem. Całość inwestycji sfinansuje i wykona podmiot prywatny, dzięki czemu na pozostałej części działki będzie mógł wybudować np. hotel.

Do udziału w postępowaniu zgłosiło się trzech uczestników: konsorcjum: NDI DK sp. z o.o. (lider), NDI S.A. i Engie Services sp. z o.o., Budimex F sp. z o.o. oraz konsorcjum: Genfer Hotel Invest V sp. z o.o. (lider) i Puro Hotels sp. z o.o.

- W pierwszym etapie zainteresowanie udziałem w przedsięwzięciu wyraziło aż dziewięć firm - mówi Marcin Nałęcz-Niesiołowski, dyrektor Opery Wrocławskiej. -Część z nich połączyła siły w konsorcjach z konkurentami i ostatecznie na placu boju pozostały trzy. Cieszymy się, bo rzadko w tego typu postępowaniach jest ich aż tyle, a to daje nam możliwość wynegocjowania najlepszego dla opery porozumienia - dodaje dyrektor.

Wszyscy zostali zakwalifikowani do kolejnego etapu i teraz rozpoczną się indywidualne negocjacje z potencjalnymi partnerami. Negocjacje powinny zakończyć się na przełomie I i II kwartału 2019 r. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec 2022 r. Szacowana wartość inwestycji dla części publicznej to 30 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie