×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Opłaca się inwestować w design i funkcjonalność. Hotel Mikołajki zdradza szczegóły

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 19 gru 2016 11:48
Opłaca się inwestować w design i funkcjonalność. Hotel Mikołajki zdradza szczegóły
Kompleks Hotel Mikołajki fot. materiały prasowe

Kilkudziesięciometrowy, przeszklony tunel łączący dwa budynki Hotelu Mikołajki, położonego na Ptasiej Wyspie, to jedna z największych dotychczasowych inwestycji hotelu w Mikołajkach. Budowa tunelu trwała niecały rok, a jego otwarcie nastąpiło w czerwcu br.

REKLAMA

Kompleks Hotelu Mikołajki położony jest na naturalnej wyspie na Jeziorze Mikołajskim oraz na półwyspie i składa się z dwóch osobnych budynków, które jeszcze do niedawna były połączone jedynie drewnianym pomostem. Jesienią 2015 r. podjęto decyzję o budowie przeszklonego tunelu, który nie tylko zapewni gościom pełen komfort przy przemieszczaniu się, zwłaszcza w czasie niesprzyjającej pogody, ale też urozmaici architekturę hotelu. Budowa tunelu łączącego część hotelowo-apartamentową z częścią restauracyjno-konferencyjną to jedna z najważniejszych inwestycji od uruchomienia hotelu, która znacznie wpłynęła na komfort przemieszczania się pomiędzy tymi dwoma obiektami. Ponadto, tunel stał się komplementarną częścią architektoniczną i nowoczesnym wyróżnikiem Hotelu Mikołajki

- Od otwarcia naszego tunelu minęło nieco ponad pół roku. Od tej pory obserwujemy zwiększone zainteresowanie hotelem i dodatkowy ruch w okresie jesienno-zimowym, który z naturalnych powodów jest zawsze słabszy w turystyce. Wcześniej, budynki hotelowe łączył niezadaszony pomost, będący dla wielu naszych gości utrudnieniem w przemieszczaniu się w chłodniejsze dni. Dlatego wybudowanie szklanego, oświetlanego i ogrzewanego tunelu było dla nas priorytetem i ważną inwestycją, która jak pokazuje liczba rezerwacji, była strzałem w dziesiątkę - mówi Ireneusz Czerski, dyrektor Hotelu Mikołajki.

Goście docenili inwestycję – hotel przyjął dużo więcej gości indywidualnych niż w zeszłym sezonie jesienno-zimowym. Większym zainteresowaniem cieszy się również oferta biznesowa. - Zaobserwowaliśmy, że Hotel Mikołajki umocnił swoją pozycję w branży. Znacznie więcej firm zdecydowało się na zorganizowanie u nas konferencji, eventów integracyjnych oraz szkoleń zimą. Przeszklony tunel daje naszym gościom pełen komfort przemieszczania się, przy jednoczesnym utrzymaniu mazurskiego klimatu dzięki fantastycznym widokom na jezioro i okolicę – dodaje Ireneusz Czerski.

Kompleks Hotelu Mikołajki położony jest na naturalnej wyspie na Jeziorze Mikołajskim oraz na półwyspie i składa się z dwóch osobnych budynków, które jeszcze do niedawna były połączone jedynie drewnianym pomostem. Jesienią 2015 r. podjęto decyzję o budowie przeszklonego tunelu, którego budowę zakończono w czerwcu br. Budowa tunelu łączącego część hotelowo-apartamentową z częścią restauracyjno-konferencyjną to jedna z najważniejszych inwestycji od uruchomienia hotelu. Projektantem tunelu jest P.K. Studio Projektowe z Sopotu, a generalnym wykonawcą Inpro z Gdańska. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie