REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Opole kupi osiem autobusów elektrycznych

  • Autor: PAP
  • 19 paź 2022 15:19
Opole kupi osiem autobusów elektrycznych
Opole kupi osiem autobusów elektrycznych, fot. Opole, pixabay

W środę przedstawiciele należącej do miasta Opole spółki MZK podpisali z Solarisem umowę na zakup ośmiu nowych autobusów elektrycznych. Jak informuje miejska spółka, koszt kontraktu to prawie 32 mln złotych.

REKLAMA

Podpisana w środę umowa między Miejskim Zakładem Komunikacji w Opolu i firmą Solaris Bus & Coach dotyczy dostarczenia miejskiej spółce ośmiu autobusów elektrycznych o wartości 31,8 mln złotych, z czego 85 proc. będzie pochodziło z dotacji unijnych. Pojazdy - sześć autobusów dwunastometrowych i dwa osiemnastometrowe - mają być dostarczone do odbiorcy w ciągu roku od podpisania umowy.

- Silniki pojazdów będą miały moc nie mniejszą niż 160kW w pojazdach solowych i nie mniejszą niż 230kW w przegubowych. Będą posiadały funkcję odzyskiwania energii w czasie hamowania. Spółka wymaga także zastosowania akumulatorów High Power typu LFP, które pozwolą przejechać w ruchu miejskim minimum 100 kilometrów na jednym cyklu ładowania. Pojazdy będą ładowane przy użyciu tak zwanego pantografu odwróconego oraz wtyczek Plug-in umieszczonych z boku oraz z przodu pojazdu - poinformowało MZK w Opolu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie