×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Opolska Galeria Sztuki Współczesnej i artyści przygotowują akcję dla Ukrainy

  • Autor: PAP
  • 11 mar 2022 15:53
Opolska Galeria Sztuki Współczesnej i artyści przygotowują akcję dla Ukrainy
Opolska Galeria Sztuki Współczesnej i artyści przygotowują akcję dla Ukrainy, fot. shutterstock

W ramach wsparcia dla mieszkańców Ukrainy Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu udostępniła wszystkim uchodźcom bezpłatny wstęp na wystawy. Równolegle trwa akcja zbierania pieniędzy dla poszkodowanych przez wojnę Ukraińców.

REKLAMA

Jak powiedziała PAP Joanna Filipczyk, dyrektor Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu, w geście solidarności z mieszkańcami Ukrainy osoby legitymujące się obywatelstwem ukraińskim oraz ci, którzy wpłacą na zbiórkę publiczną na rzecz Ukrainy do skarbonki umieszczonej w recepcji GSW, mogą bezpłatnie odwiedzać wystawy w galerii.

Wspólnie z Okręgiem Opolskim Związku Polskich Artystów Plastyków, Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, Stowarzyszeniem Studentów Uniwersytetu Opolskiego "Juvenes" GSW przygotowuje się do specjalnej akcji, z której dochód zostanie przekazany na rzecz Ukraińców.

"Dokładnie 18 marca o godzinie 18-tej w naszej galerii odbędzie się akcja artystyczna. Przeznaczone na ten cel prace artystów zostaną wystawione na specjalną licytację, a dochód z niej trafi do puszki na pomoc humanitarną Ukrainie. Dodatkowo, do 31 marca na portalu aukcyjnym dostępna będzie aukcja charytatywna, w której będzie można nabyć dostarczone przez artystki i artystów prace" - wyjaśniła Joanna Filipczyk.

W czytelni GSW od poniedziałku bezpłatnie będą udostępnione dwa komputery dla osób, które musiały opuścić Ukrainę, przy pomocy których będzie można swobodnie popracować, lub skorzystać z Internetu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie