REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Opolskie Centrum Rehabilitacji z nowym pawilonem

  • Autor: PAP
  • 22 lis 2021 16:54
Opolskie Centrum Rehabilitacji z nowym pawilonem
W Korfantowie podpisano umowę na budowę nowoczesnego pawilonu dla działającego w tej miejscowości Opolskiego Centrum Rehabilitacji. fot. Shutterstock

Centrum Rehabilitacji w Korfantowie poszerzy bazę lokalową. W formule zaprojektuj i wybuduj powstanie nowy pawilon, które budowa zakończy się w 2023 roku.

REKLAMA

  • W Korfantowie podpisano umowę na budowę nowoczesnego pawilonu dla działającego w tej miejscowości Opolskiego Centrum Rehabilitacji.
  • Inwestycja będzie kosztowała 28,5 mln złotych, a jej zakończenie planowane jest na pierwszy kwartał 2023 roku.
  • Wykonawcą budowy w systemie "zaprojektuj i wybuduj" jest PBO Śląsk sp. z o.o., która wcześniej wykonała m.in. remont Biblioteki Śląskiej w Katowicach i Centrum Nowych Technologii w Gliwicach.

Jak podkreślił podczas uroczystości podpisania umowy dyrektor Opolskiego Centrum Rehabilitacji Wojciech Machelski, nowy pawilon to przede wszystkim możliwość poprawy komfortu leczenia i pobytu pacjentów oraz lepsze dostosowanie obiektu do zajęć dla kadry naukowej i studentów opolskich uczelni oraz studentów Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i Katowicach.

"Obecnie nasi pacjenci leżą w kilkuosobowych salach, bez węzłów sanitarnych. Mamy wysokiej klasy lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Tym, czego nam brakowało, to zapewnienie odpowiedniego komfortu dla wszystkich osób korzystających z naszego ośrodka. Po oddaniu do użytku nowego pawilonu, będziemy mogli zapewnić kompleksową opiekę nad pacjentami według standardów XXI wieku" - powiedział dyrektor Centrum.

Według informacji opolskiego urzędu marszałkowskiego szpital w Korfantowie oprócz pieniędzy na rozbudowę otrzyma 12 milionów złotych w ramach opieki pocovidowej, którą będzie realizował szpital wspólnie ze szpitalem w Mosznej od stycznia przyszłego roku. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ agz/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie