×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Organizacja imprez masowych na PGE Narodowym bezpieczna. Jest opinia PINB

  • Autor: PropertyDesign.pl, opr. AS
  • 17 mar 2023 10:55
Organizacja imprez masowych na PGE Narodowym bezpieczna. Jest opinia PINB
Stadion PGE Narodowy w Warszawie już bezpieczny. "Stadion jest miejscem bezpiecznym, na którym można organizować wszystkie wydarzenia" - deklaruje operator obiektu. fot. Shutterstock

W listopadzie ubiegłego roku pisaliśmy o zamknięciu Stadionu Narodowego z powodu wykrytej wady elementu konstrukcji stalowo-linowej dachu. Teraz na dziesięć dni przez zaplanowanym meczem Polska-Albania, sprawdzamy postępy sprawy.

REKLAMA

  • Stadion PGE Narodowy jest bezpiecznym miejscem do organizacji imprez masowych, przekonuje operator obiektu. 
  • Po wykryciu w listopadzie wady elementu konstrukcji stalowo-linowej dachu, zabezpieczono i odciążono wadliwy element oraz zamontowano bypass, umożliwiający przywrócenie działalności stadionu.

Operator stadionu PGE Narodowy w Warszawie opublikował 15 marca oświadczenie, w którym zdementował krążące w przestrzeni publicznej informacje, sugerujące, że na stadionie nie powinno się organizować imprez masowych. 

 – (...) operator obiektu stanowczo oświadcza, że stadion jest miejscem bezpiecznym, na którym można organizować wszystkie wydarzenia – zarówno mniejsze konferencje czy spotkania, jak i imprezy masowe – przeczytamy w oficjalnym oświadczeniu operatora stadionu PGE Narodowy, spółki PL.2012+.

Spółka powołuje się na rekomendacje zespołu eksperckiego, które potwierdziły, że na stadionie można bezpiecznie organizować imprezy masowe:

 – W dniu 28 lutego 2023 roku rekomendacje zespołu eksperckiego potwierdzające fakt, że stadion jest miejscem bezpiecznym, zostały przesłane do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Warszawie. 13 marca 2023 roku operator obiektu otrzymał pismo z PINB. Dodatkowe wyjaśnienia zostały dostarczone przez operatora obiektu do PINB 15 marca 2023 roku – wylicza operator w oświadczeniu.

Operator przypomina, że 27 lutego br. odbyła się specjalna konferencja prasowa, podczas której zespół ekspercki pod przewodnictwem Profesora Politechniki Gdańskiej, dra hab. inż. Krzysztofa Żółtowskiego podtrzymywał, że PGE Narodowy jest miejscem bezpiecznym, na którym mogą być organizowane imprezy masowe. 

Wadę elementu konstrukcji stalowo-linowej dachu na PGE Narodowym wykryto w listopadzie ubiegłego roku. Przypominamy, co wówczas mówił architekt stadionu:

Stadion został wówczas zamknięty. Podjęte zostały działania mające na celu zabezpieczenie i odciążenie wadliwego elementu, po czym przystąpiono do ustalenia przyczyny wystąpienia wady. Miesiąc po jej wykryciu na Narodowym zamontowany został bypass, co pozwoliło na przywrócenie działalności stadionu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie