Organizatorzy 4 Design Days zapraszają na 4 Buildings!propertydesign.pl - 15-02-2019 10:24


Wnioski z 4 Design Days 2019 są konkretne - zrównoważony rozwój oraz technologie - to przyszłość architektury, designu i nieruchomości. Budynki są piękne, pełne dobrego designu i funkcjonalne, ale przed ich twórcami pojawiło się ogromne wyzwanie - jak budować i projektować w sposób zrównoważony, z wykorzystaniem nowatorskich technologii budowlanych i energii odnawialnej, tak by budynki tworzyły warunki do lepszego życia i pracy? Ten temat będziemy kontynuować podczas V edycji 4 Design Days, na którą już dziś serdecznie zapraszamy (6-9 lutego 2020 r.)! Ten temat w znacznie szerszym ujęciu pojawi się również na zupełnie nowym evencie Grupy PTWP - 4 Buildings (15-17 listopada 2019 r., Katowice)!

Budownictwo przyszłości, nowatorskie technologie budowlane, efektywność energetyczna i energia odnawialna oraz inteligentne budynki - o tym będziemy rozmawiać i rozwiązania z tych dziedzin będziemy przedstawiać w trakcie 4Buildings. Wystawy, prezentacje, dyskusje i warsztaty - takie będzie wydarzenie 4Buildings.

To już rewolucja

Na rynku urządzeń i materiałów budowlanych trwa prawdziwa rewolucja. Nowe technologie pozwalają coraz szybciej realizować inwestycje, optymalizować koszty eksploatacji budynków oraz poprawiają komfort życia ich użytkowników. Wyścig na innowacje to nie chwilowa moda, ale rozwiązanie wielu problemów technicznych, środowiskowych oraz społeczno-ekonomicznych mających wpływ na budownictwo.

- Żyjemy na kredyt. Kończą się zasoby naturalne. Miedzi i cynku zabraknie już za ok. 20 lat. Ołowiu starczy na jeszcze mniej. Możemy i musimy się starać, mieć wiedzę i przekonywać do budowania w sposób zrównoważony - mówiła podczas 4 Design Days 2019 Ewa Kuryłowicz, architekt w Kuryłowicz & Associates.

Według badań tylko 18 proc. firm budowlanych troszczy się dziś o ekologię. - Dlatego tak ważna jest współpraca pomiędzy architektami i przedsiębiorstwami realizującymi projekty budowlane. To współdziałanie musi się zacieśnić tak, abyśmy zaczęli budować mądrze - podkreślał podczas 4 Design Days 2019 Marcin Szczelina, krytyk architektury.

Pionierskie rozwiązania pozwalają rozwinąć skrzydła inwestorom, wykonawcom i architektom, pomagają w realizacji ich najbardziej śmiałych wizji budowlanych.

- Jeżeli projektanci jako grupa zawodowa będą naciskali na swoich klientów i dostawców, by stawiali tylko na materiały ekologiczne, to mogą stać się ogniwem łączącym te dwie niewspółpracujące ze sobą strony. Teraz tak naprawdę ludzie mają to w nosie. Z wyjątkiem pojedynczych przypadków - mówił podczas 4 Design Days 2019 Robert Majkut, designer, CEO Robert Majkut Design.

Dla przykładu w Holandii są przepisy, które zmuszają deweloperów do przestrzegania zasad dotyczących wykorzystania energii. - Spełnienie tych przepisów jest wyzwaniem, również architekci muszą być kreatywni. Nie zawsze jednak przepisy nadążają za rzeczywistością - zwracał uwagę Pieter van Os, Circo.

Ideą 4Buildings jest prezentowanie i promowanie właśnie takich rozwiązań.

Zrównoważony rozwój + nowoczesne technologie = przyszłość budownictwa

Przez trzy dni wydarzenia 4Buildings producenci i dystrybutorzy – liderzy nowatorskich rozwiązań oraz znakomici eksperci będą prezentować najnowsze rozwiązania w branży budowlanej i dyskutować o tym, jak rozwijać swój biznes i budować nowocześnie, z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju, a przede wszystkim z korzyścią dla społeczeństwa. Pokażemy i powiemy, jak tworzyć budynki i miejsca przyjazne dla ludzi, jak realizować inwestycje efektywnie i bezpiecznie.

Dla wystawców udział w wydarzeniu jest doskonałą okazją do prezentacji swojej oferty przed klientami w ciekawej i innowacyjnej formie; nawiązania kontaktów; wymiany wzajemnych doświadczeń w branży oraz rozmów na temat kierunków rozwoju sektora.

Dla odwiedzających to unikalna okazja do zapoznania się z najnowszą, wyselekcjonowaną ofertą producentów i dystrybutorów, zakupów, spotkań biznesowych i udziału w wielu atrakcyjnych wydarzeniach towarzyszących.

Nie są to tylko kolejne targi budowlane, ale wyselekcjonowana oferta zaawansowanych technologicznie rozwiązań dla budownictwa oraz interdyscyplinarna platforma wymiany wiedzy i idei.

ZAREZERWUJ TERMIN NA 4BUILDINGS: 15-17 LISTOPADA 2019 r., MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH WWW.4BUILDINGS.PL