×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Orientarium w Łodzi z nagrodą w konkursie European Property Awards

  • Autor: PAP
  • 15 wrz 2022 15:41
Orientarium w Łodzi z nagrodą w konkursie European Property Awards
Orientarium w Łodzi z nagrodą w konkursie European Property Awards, fot. mat. pras.

Projekt Orientarium, które w tym roku otwarto w Łodzi, został nagrodzony w prestiżowym konkursie - European Property Awards 2022-2023. Autorka projektu Dorota Szlachcic zdobyła za niego nagrodę w dwóch kategoriach: Leisure Architecture oraz Public Service Architecture.

REKLAMA

  • European Property Awards to część International Property Awards, które nazywane jest "Oscarami w branży nieruchomości".
  • Przyznające nagrodę gremium złożone z kilkudziesięciu niezależnych ekspertów dokonuje wyboru w oparciu o ocenę wielu kryteriów, m.in. estetyki projektu architektonicznego, lokalizacji inwestycji, jej oryginalności i jakości wykonania.
  • Po zdobyciu lauru europejskiego Orientarium ma szansę na udział w konkursie o zasięgu międzynarodowym.

- Orientarium w łódzkim zoo zostało nagrodzone w prestiżowym konkursie - European Property Awards 2022-2023. Projekt wygrał w dwóch kategoriach: Leisure Architecture oraz Public Service Architecture. W konkursie zaprezentowano nie tylko architekturę, ale również innowacyjne rozwiązania zastosowane w obiekcie związane m.in. z oszczędzaniem energii. Nowoczesny kompleks na terenie łódzkiego ZOO zaprojektowała Dorota Szlachcic - poinformowała w czwartek rzeczniczka Ogrodu Zoologicznego w Łodzi Paulina Klimas-Stasiak.

Prace przy realizacji Orientarium rozpoczęły się we wrześniu 2018 roku. W tym czasie powstał największy w Europie kompleks prezentujący faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej. Wśród atrakcji Orientarium jest ponad 1,3 tys. ryb w strefie oceanicznej, najdłuższy tunel podwodny, 35 gatunków zwierząt w samym budynku Orientarium (w całym zoo jest ich 500) i olbrzymi wybieg dla słoni, które podczas codziennej kąpieli można obserwować pod wodą dzięki przeszklonej ścianie basenu.

W Orientarium żyją m.in. krokodyle gawialowe, orangutany sumatrzańskie, jeżozwierze palawańskie, niedźwiedzie malajskie i riny gitarowe - tych gatunków nie zobaczymy w innych ogrodach zoologicznych w Polsce.

Kompleks zajmuje powierzchnię blisko 10 pełnowymiarowych boisk piłkarskich. To największy tego typu obiekt w Polsce i jeden z największych oraz najnowocześniejszych w Europie. Został podzielony na dwie części - ekspozycyjną i konferencyjną, która ma powierzchnię ponad 5 tys. m kw.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie