×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Osada w Kościelisku projektu Karpiel Steindel Architektura laureatem międzynarodowej nagrody

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 23 wrz 2022 11:02
Osada w Kościelisku projektu Karpiel Steindel Architektura laureatem międzynarodowej nagrody
Osada w Kościelisku projektu Karpiel Steindel Architektura laureatem nagrody European Property Awards 2022, fot. Grzegorz Tatar

Projekt Osady w Kościelisku - autorstwa pracowni Karpiel Steindel Architektura - został polskim laureatem prestiżowego konkursu European Property Awards 2022 i zwycięzcą w kategorii Architecture Multiple Residence.

REKLAMA

  • Architekci z pracowni Karpiel Steindel Architektura otrzymali prestiżową nagrodę European Property Awards 2022 za projekt Osady w Kościelisku.
  • European Property Awards to jedne z najważniejszych europejskich nagród przyznawanych najlepszym projektom i firmom z branży nieruchomości.

Projektując luksusowe szałasy u podnóża Giewontu, architekci z pracowni Karpiel Steindel Architektura zaproponowali współczesną, przestrzenną i funkcjonalną osadę rezydencyjną. Zaoferowali jednocześnie architekturę głęboko zakorzenioną w Podhalu, wysoko ceniącą szacunek do miejsca i jego tradycji. Na Osadę w Kościelisku składa się sześć willi o powierzchni 80 mkw. Inspiracją projektu były tatrzańskie szałasy pasterskie, wznoszone tradycyjnie jako schronienie w wyższych partiach gór. Dzięki formie i zastosowanym materiałom budynki odwołują się bezpośrednio do wykorzystywanej od pokoleń zabudowy pasterskiej. 

European Property Awards to jedne z najważniejszych europejskich nagród przyznawanych najlepszym projektom i firmom z branży nieruchomości. Jej europejska edycja jest częścią organizowanego od 1993 roku konkursu International Property Awards, który premiuje realizacje z całego świata.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie