×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Osiedlowe trawniki pełne kwiatów? Jak dbać o wspólną przestrzeń

  • Autor: UM Warszawa
  • 27 cze 2018 16:44
fot. pixabay.com

Chcielibyście dodać trochę kolorów w swojej dzielnicy? Marzą się Wam osiedlowe trawniki pełne kwiatów? Już 1 lipca w Prochowni Żoliborz swoją praktyczną wiedzą z uczestnikami Punktu Porad Ogrodniczych „Nasza wspólna przestrzeń” podzieli się dr Wojciech Podstolski, specjalista z Ogrodu Botaniczego Uniwersytetu Warszawskiego.

REKLAMA

Ekspert z Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego, dr Wojciech Podstolski opowie o głównych zasadach pielęgnacji trawników oraz rabatek, w jakim okresie dane gatunki kwitną i jakie walory zyskują po przekwitnięciu. Każdy uczestnik po warsztatach będzie wiedział jakie rośliny preferują słońce, a jakie cień, które są niewymagające, a którym trzeba poświęcić dużo czasu. Podczas praktycznej części będzie można dowiedzieć się jak stworzyć domowy nawóz do roślin oraz zaprojektować trawniki, w myśl upiększania miasta. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny oraz bez zapisów. Na uczestników czekają darmowe sadzonki, etykiety do kwiatów oraz nasiona.

30 czerwca pojawi się ostatni Ruchomy Ogród Warszawy – przestrzeń w centrum miasta pełna kwiatów i leżaków, na których każdy będzie mógł usiąść i odpocząć. Na miejscu będzie można także uzyskać porady dotyczące pielęgnacji i hodowli roślin. Czwarty Ruchomy Ogród Warszawy pojawi się o godzinie 12:00 w Parku Mirowskim, na tyłach Hali Mirowskiej.

Punkt Porad Ogrodniczych „Nasza wspólna przestrzeń”, warsztaty z dr. Wojciechem Podstolskim, Prochownia Żoliborz, ul. Czarnieckiego 51, 1 lipca, start o 11:00.

Punkt Porad Ogrodniczych „Pamiętajcie o ogrodach”, spacer z Grzegorzem Sołtysiakiem, 12 sierpnia, start o 11:00.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie