REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Ośmiu chętnych do budowy Centrum Bajki i Animacji

  • Autor: PAP
  • 25 lis 2021 16:32
Ośmiu chętnych do budowy Centrum Bajki i Animacji
Ośmiu chętnych do budowy Centrum Bajki i Animacji. fot. Shutterstock

Centrum Bajki i Animacji w Bielsko-Białej mające być połączeniem interaktywnego i nowoczesnego muzeum z parkiem rozrywki ma powstać do połowy 2023 roku. W przetargu na jego budowę wpłynęło osiem ofert.

REKLAMA

  • Osiem ofert wypłynęło na przetarg, który ma wyłonić generalnego wykonawcę robót budowlanych Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji – wynika z zestawienia opublikowanego w czwartek przez bielskie Studio Filmów Rysunkowych, które ogłosiło przetarg.
  • Centrum ma być połączeniem interaktywnego i nowoczesnego muzeum z parkiem rozrywki. 
  • Według planów Centrum ma być gotowe w połowie 2023 r.

Oferty zostały otwarte w czwartek. Studio poinformowało, że kwota brutto, jaką zamierza przeznaczyć na inwestycję, wynosi 27,024 mln zł. Propozycje złożone przez siedem firm i jedno konsorcjum wahają się między 26,4 mln zł i 41,8 mln zł. Tylko jedna z nich jest niższa od kwoty, którą Studio zamierza wydać.

Centrum ma być połączeniem interaktywnego i nowoczesnego muzeum z parkiem rozrywki. Tworzone będzie na bazie dorobku Studia Filmów Rysunkowych, w którym powstały m.in. animowane seriale z Bielskiem i Lolkiem oraz psem Reksiem. Według planów ma być gotowe w połowie 2023 r.

Przeczytaj także >> Futurystyczna bryła w Bielsku-Białej z pierwszym w Polsce certyfikatem BREEAM dla sali koncertowej

Na budżet inwestycji składają się pozyskane przez Studio fundusze norweskie, pieniądze z resortu kultury, a także samorządu Bielsko-Biała. Gmina pod budowę wniosła także działkę.

Przy Studio Filmów Rysunkowych, która znajduje się na obrzeżach bielskiej starówki, powstanie nowoczesny gmach Centrum. Będzie on połączony przewiązką z zabytkową siedzibą wytwórni.

Studio Filmów Rysunkowych powstało w 1947 r. W bielskiej wytwórni powstawał przede wszystkim seriale dla najmłodszej widowni o przygodach Reksia, Bolka i Lolka, Baltazara Gąbki, czy Pampaliniego. Z bielskim studio współpracowali m.in. Zbigniew Lengren, Jan Szancer, Józef Szajna, Jan Brzechwa, Ludwik Jerzy Kern, Stefan Kisielewski, Krzysztof Komeda i Krzysztof Penderecki. (PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ pat/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie