×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ośrodek Czarna Góra powiększy się o condohotel według projektu Ozone

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 sie 2014 13:26
Ośrodek Czarna Góra powiększy się o condohotel według projektu Ozone
fot. Ośrodek Czarna Góra
Ośrodek Czarna Góra powiększy się o condohotel według projektu Ozone
Ośrodek Czarna Góra powiększy się o condohotel według projektu Ozone

Ośrodek Czarna Góra w miejscowości Sienna obok Stronia Śląskiego jest jednym z największych kompleksów narciarskich w południowo-zachodniej Polsce. W jego sąsiedztwie powstanie condodohotel ze 142 apartamentami klasy premium. Autorem projektu jest wrocławskie studio architektoniczne Ozone.

REKLAMA

Budynek hotelowy będzie zakończeniem realizacji zaplecza wypoczynkowego i wraz z 6 funkcjonującymi już budynkami apartamentowymi stworzy całoroczny kompleks rekreacyjno-usługowy. Inwestorem jest spółka Czarna Góra Apartamenty. Termin zakończenia budowy planowany jest na 2016 r.

Ośrodek Czarna Góra (woj. dolnośląskie, miejscowość Sienna obok Stronia Śląskiego) jest jednym z największych kompleksów narciarskich w południowo-zachodniej Polsce. Właściciel ośrodka realizuje tu także kompleks z zapleczem noclegowym i usługowym. Ostatnim etapem budowy zaplecza noclegowego jest realizacja condohotelu klasy premium. Nowy obiekt powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie funkcjonujących już sześciu budynków apartamentowych.

Autorem projektu jest wrocławskie studio architektoniczne Ozone. Całość tworzyć będą trzy przenikające się wzajemnie bryły, zaprojektowane tak względem siebie, by optymalnie wyeksponować walory widokowe górskiego krajobrazu: panoramę Czarnej Góry, widok na dolinę lub ośrodek narciarski.

Na czterech kondygnacjach naziemnych condohotelu Czarna Góra zaplanowano 142 apartamenty. Przewidziano zarówno mniejsze apartamenty typu studio o metrażach 28 mkw., jak i większe dwu- i trzypokojowe. Największe lokale mają mieć 65 mkw. Każdy posiadał będzie przeszklony balkon lub taras, a także aneksy kuchenne. Wszystkie oddawana będą  – podobnie jak dostępne jeszcze w sprzedaży lokale w budynkach apartamentowych – w standardzie „pod klucz”: lokale wykończone zostaną według spójnej koncepcji aranżacji wysokiej klasy materiałami, a także umeblowane. Deweloper zapewnia w ramach wykończenie również sprzęt AGD: lodówkę, zmywarkę, kuchenkę elektryczną, okap, mikrofalówkę, ekspres do kawy. W cenie zakupu nabywcy otrzymują także pełne wyposażanie potrzebne do komfortowego wypoczynku jak komplet naczyń, pościel i suszarki łazienkowe.

 W obiekcie zaplanowano również część rekreacyjno-usługową. Planowany tu jest basen, SPA i sauna wzorowane na wysokiej klasy hotelach szwajcarskich. Tę część wzbogacą bicze wodne, słoneczna łąka, jacuzzi i minibar z napojami. W części basenowej znajdować się będzie także brodzik dla dzieci. W planach są również siedziska z hydromasażem i wodne gejzery. W prawym skrzydle budynku zaplanowana została restauracja z tarasem oraz bar. Dzieci będą mogły spędzić wolny czas w sali zabaw. Część obiektu tworzyć będzie także zespół konferencyjny w skład którego wejdzie m.in. duża sala (na ponad 200 osób), z której, w zależności od potrzeb, wydzielić będzie można kilka mniejszych sal konferencyjnych. W części podziemnej znajdzie się też garaż. Obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz dla rodzin z małymi dziećmi, a także monitorowany i strzeżony.

Budowa condohotelu Czarna Góra rozpocznie się jeszcze w tym roku. Deweloper właśnie ruszył ze sprzedażą apartamentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie