REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Ostatnia prosta rozbudowy Gemini Park Tychy

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 28 lip 2021 09:14
Ostatnia prosta rozbudowy Gemini Park Tychy
Rozbudowa Gemini Park Tychy zmierza ku końcowi, fot. mat. pras.
Ostatnia prosta rozbudowy Gemini Park Tychy
Ostatnia prosta rozbudowy Gemini Park Tychy

Rozbudowa Gemini Park Tychy zmierza ku końcowi. I chociaż jeszcze nie ma oficjalnej daty zakończenia prac, to wszystko wskazuje na to, że te wchodzą właśnie w ostatni etap.

REKLAMA

  • Już od ponad roku i trzech miesięcy trwa rozbudowa największego w Tychach centrum handlowego.
  • W efekcie prac galeria ma zyskać ok. 7 tys. m kw. i docelowo liczyć 44 tys. m kw. powierzchni handlowej.
  • Nowa część, połączona z istniejącym już obiektem, powstaje od strony północnej galerii, vis a vis niedawno otwartej Castoramy. 

- Budowa zmierza stopniowo ku końcowi. Zakończone zostały już prace związane ze stanem surowym zamkniętym, a obecnie trwają ostatnie poprawki na elewacji. Lada moment pojawią się na niej także pierwsze szyldy. Na ukończeniu są też prace instalacyjne i wykończeniowe, a także prace związane z drogami, chodnikami i zielenią – wylicza Tomasz Misztalewski, dyrektor Gemini Park Tychy.

Roboty prowadzone są także we wnętrzu obiektu. – Prace wykończeniowe i instalacyjne na pasażu handlowym i w pozostałych częściach wspólnych są już znacznie zaawansowane. Wnętrze nowej części zaczyna więc nabierać kształtu. Jednocześnie też trwają prace odbiorowe, pomiarowe i rozruchowe. Każdego dnia na budowie pracuje dziś blisko 120 robotników! – dodaje.

Co ważne, kształtu zaczynają nabierać także pierwsze lokale. – Rozpoczęliśmy już prace nad lokalem naszego głównego najemcy – kina. Obecnie trwają roboty związane z adaptacją przestrzeni. Kino zajmie ok. 2,5 tys. m kw. Póki co możemy tyle zdradzić. W pozostałych lokalach, które już przekazane zostały pierwszym najemcom również prowadzone są prace wykończeniowe – informuje Tomasz Misztalewski.

Zgodnie z zapowiedziami w nowej części Gemini Park powstanie największe w mieście i najnowocześniejsze na Śląsku kino, liczące sobie aż 7 sal. Znany jest też pierwszy najemca. Podpisana jest już umowa z siecią sklepów Action, która w nowej części wynajmie lokal mający 915 m kw. Ten ma zostać otwarty jeszcze przed otwarciem samej nowej części. Finalizowane są także pozostałe umowy.

- Komercjalizacja Gemini Park podobnie jak budowa wchodzi właśnie w ostatni etap. Wspiera nas w tym Colliers, jedna z największych na rynku firm doradczych. Już dziś możemy zdradzić, że w nowej części oprócz Action i kina, pojawią się także sklepy z ofertą wyposażenia wnętrz, a także nowe punkty gastronomiczne ulokowane w jeszcze większej strefie restauracyjnej. W sumie nową część wypełni 8 nowych najemców – informuje Daniel Słuchocki, Head of Lease w Gemini Holding.

- Realizowana w Tychach rozbudowa idealnie wpisuje się w rozwój tutejszego handlowego „Power Center”, w sercu, którego ulokowane jest Gemini Park – zauważa Anna Malcharek, dyrektor zarządzający Gemini Holding. – Dzięki inwestycji przestrzeń ta, mająca mieć docelowo aż 100 tys. m kw. GLA, zyska dodatkowe sklepy i restauracje, ale przede wszystkim unikalną nie tylko w Tychach, ale i regionie ofertę rozrywkową, opartą na nowoczesnym kinie. To pozwoli galerii nie tylko w pełni wykorzystać potencjał płynący z lokalizacji w handlowym hubie, ale też wynikający ze strategicznego położenia w sąsiedztwie Katowickiej Strefy Ekonomicznej, którą każdego dnia odwiedza ponad 80 tys. pracowników – dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie