REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Oto Carbon Tower - wrocławski corner office na przemysłowym gruncie

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 19 mar 2018 11:38
Oto Carbon Tower - wrocławski corner office na przemysłowym gruncie
Carbon Tower, fot. mat. pras.
Oto Carbon Tower - wrocławski corner office na przemysłowym gruncie

Nazwy ulic takie jak Robotnicza czy Fabryczna, jeszcze kilka lat temu kojarzyły się z terenami poprzemysłowymi. Jednak dziś ta część Wrocławia, to dynamicznie rozwijająca się dzielnica biznesowa. Ważne, żeby ten szybki rozwój oznaczał także podnoszenie jakości przestrzeni, co niewątpliwie można powiedzieć o Carbon Tower, czyli nowej inwestycji Cavatina Holding S.A.
w stolicy Dolnego Śląska.

REKLAMA

Powstający w sercu nowej biznesowej dzielnicy Wrocławia biurowiec, wyznacza wysoki standard dla całej okolicy, tworząc miejską przestrzeń opartą na wyróżniającej się architekturze i wykorzystaniu atutów lokalizacji.

Odpowiedzieć na charakter miejsca

Narożnik ulic Robotniczej i Fabrycznej, to nie tylko charakterystyczny punkt na mapie dzielnicy, ale też okazja do stworzenia charakterystycznego punktu w architekturze miasta. Nie bez powodu angielskie określenie „corner office” jest synonimem prestiżowej lokalizacji. Tutaj nabiera ono znaczenia również w skali całej bryły biurowca. Łagodny zbieg ulic pozwala jednocześnie widzieć więcej i być widocznym. Bliskość i dostępność komunikacyjna Starego Miasta – transportem miejskim, jak również przebiegającą obok ścieżką rowerową, czy po prostu piechotą – sprawiają, że to miejsce staje się naturalnym rozwinięciem centrum Wrocławia. Odpowiedzią na tę lokalizację są trzy pierwsze kondygnacje wpisujące się w pierzeję, oraz trójkątna dominanta o wysokości 14 kondygnacji, akcentująca narożnik w skali całej dzielnicy.

Lekkość bryły i dzienne światło

Wrocław przyzwyczaił nas do wysokiego standardu architektury w kluczowych punkach miasta. Trzeba przyznać, że Carbon Tower godnie kontynuuje, a nawet rozwija ten trend. Lekka, opływowa fasada i maksymalnie wykorzystująca dzienne światło bryła biurowca sprawiają, że projekt robi wrażenie, jakby był tu od zawsze. W praktyce przekłada się to na wysoki prestiż tej lokalizacji oraz niższe koszty i większy komfort eksploatacji. Dzięki cofnięciu elewacji wysokiej części budynku, na dachu trzeciej kondygnacji architekci studia Cavatina & Partners zaprojektowali obszerny, dostępny taras z zielenią. Dużą rolę odgrywa też powiązanie budynku z otoczeniem i dostępność usług, dzięki lokalom użytkowym na parterze, a także przestronnej kantynie i przedszkolu. Całości dopełnia dodatkowa przestrzeń przed fasadą od strony ulicy wypełniona małą architekturą i zielenią miejską.

Kompleksowe myślenie o przestrzeni

Wyjątkowa lokalizacja i jakość architektury dają możliwość stworzenia naprawdę nietuzinkowej przestrzeni dla firmy. Obecnie ma to ogromne znaczenie dla employer brandingu, a także komunikowania wartości firmy w oczach klientów. Dzięki dostępności kompetencji projektowych w ramach studia architektonicznego Cavatina & Partners, możliwe jest opracowanie spójnej z koncepcją architektoniczną oraz dopasowanej do indywidualnych wymagań klienta aranżacji. Następnie w ramach jednej kompleksowej usługi, realizowany jest kompletny fit-out. Dzięki temu Carbon Tower to mocny punkt na biznesowej mapie miasta i regionu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie