×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Oto cztery Top Inwestycje Komercyjne roku 2014

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 09 maj 2014 10:55
Oto cztery Top Inwestycje Komercyjne roku 2014
Top Inwestycje Komercyjne w Przestrzeni Miejskiej 2014
Oto cztery Top Inwestycje Komercyjne roku 2014
Oto cztery Top Inwestycje Komercyjne roku 2014
Oto cztery Top Inwestycje Komercyjne roku 2014
Oto cztery Top Inwestycje Komercyjne roku 2014
Oto cztery Top Inwestycje Komercyjne roku 2014

Plac Unii w Warszawie, Green Horizon w Łodzi, Olivia Business Center w Gdańsku oraz Galeria Siedlce - to zwycięzcy II edycji konkursu Top Inwestycje Komercyjne w Przestrzeni Miejskiej 2014.

REKLAMA

W dobie ogromnej konkurencji na rynku nieruchomości, deweloperzy obiektów komercyjnych podejmują się realizacji coraz trudniejszych projektów. Ich inwestycje to już nie tylko sklepy, biura czy pokoje hotelowe, ale znaczące dla rozwoju miast przedsięwzięcia, które zmieniają obraz ośrodków i wpływają na jakość życia mieszkańców.

Właśnie takie realizacje ma za zadanie wyróżnić konkurs Top Inwestycje Komercyjne w Przestrzeni Miejskiej, którego II edycja towarzyszy Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu w Katowicach.

Zwycięska czwórka - Plac Unii w Warszawie, Green Horizon w Łodzi, Olivia Business Center w Gdańsku oraz Galeria Siedlce - została wyłoniona poprzez głosowanie czytelników portalu Propertynews.pl oraz głosy Rady Konsultacyjnej Nagrody i redakcji serwisu.

Galeria Siedlce to jedna z najważniejszych prywatnych inwestycji w mieście. Powstała w sercu ośrodka - przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Wojskowej, w pobliżu dworców PKP i PKS, na terenie dawnego stadionu, nadając zupełnie nowy kształt tej części Siedlec. Nowe centrum handlowe wraz z istniejącymi już obiektami oraz zintegrowanymi, zabytkowymi budynkami, jest największym tego typu obiektem w subregionie. Kompleks oferujący 26 tys. mkw. powierzchni najmu pomieścił 120 punktów handlowych, lokale gastronomiczne, kino oraz klub fitness. Podziemny i naziemny parking zapewnia 850 miejsc dla klientów. 


Inwestor: Konstanty Strus
Projekt architektoniczny: Bulak Projekt

Olivia Business Center - dzięki tej inwestycji Gdańsk - jako destynację biznesową - odkryły tak wielkie koncerny jak niemiecki Bayer czy francuski Playsoft. Obecnie kompleks tworzą cztery biurowce. W ten sposób powstaje największe centrum biznesowe i biurowe w Polsce Północnej, zlokalizowane w centrum aglomeracji, przy głównej arterii łączącej całe Trójmiasto - alei Grunwaldzkiej. Biurowce docelowo zaoferują 120 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej o najwyższym standardzie.

Projekt architektoniczny: Konior & Partners Architects

Plac Unii to kompleks biurowo-handlowy zlokalizowany w ważnym punkcie komunikacyjnym Warszawy, na granicy Śródmieścia i Mokotowa. Składa się z trzech obiektów, oferujących łącznie 56 800 mkw. powierzchni do wynajęcia, z czego 41 300 mkw. to część biurowa o standardzie A +, natomiast 15 500 mkw. - trzypoziomowa galeria handlowa. W 2012 roku obie części kompleksu otrzymały prestiżowy certyfikat ekologiczny BREEAM z oceną "bardzo dobry".

Inwestor: BBI Development
Projekt architektoniczny: APA Kuryłowicz & Associates, pod przewodnictwem prof. Stefana Kuryłowicza

Green Horizon w Łodzi to kompleks biurowy klasy A. Składa się z dwóch budynków o łącznej powierzchni najmu wynoszącej około 33 tys. mkw. Budynek A - Infosys Green Horizon - oddany został do użytku pod koniec 2012 r. Jego część biurowa została w całości wynajęta przez firmę Infosys BPO. Powierzchnię handlową zajmują m.in. PKO BP i PNB Paribas. 

Inwestor: Skanska
Projekt architektoniczny: Medusa Group

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie