×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Oto jedna z pereł Browarów Warszawskich

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 12 lut 2019 14:07
Oto jedna z pereł Browarów Warszawskich
fot. mat. pras.
Oto jedna z pereł Browarów Warszawskich
Oto jedna z pereł Browarów Warszawskich

W sąsiedztwie zabytkowej XIX-wiecznej Warzelni - największego zachowanego budynku dawnych browarów - powstaną komfortowe apartamenty dla tych, którzy w miejskim żywiole czują się jak w domu.

REKLAMA

Budynek o pięknej, miedzianej elewacji powstanie przy nowym odcinku ulicy Krochmalnej, tuż obok Rynku Warzelni, Placu Śniadaniowego i dawnego Laboratorium. 

- Mieszkańcy Apartamentów przy Warzelni znajdą się w centrum stolicy, jednak z dala od jej zgiełku. Blisko wszystkiego, co miejskie, za to w zielonym i zacisznym otoczeniu, w którym nie zabraknie restauracji, kawiarni i sklepów. Mieszkając w Browarach Warszawskich można będzie zjeść na mieście, ale jednocześnie być u siebie. Szybkie śniadanie w jednej z kafejek na ulicy Krochmalnej? Lunch przy Bramie Browarów? A może elegancka kolacja w klimatycznych Piwnicach Czasu? To będzie tylko kwestia prostej decyzji - mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży w dziale mieszkaniowym Echo Investment.

W miejscu, gdzie jeszcze w tym roku Echo Investment rozpocznie budowę Apartamentów przy Warzelni przez dziesięciolecia stały zabudowania browarnej słodowni. To tu wyspecjalizowani piwowarzy słodownicy czuwali nad procesem kiełkowania ziaren jęczmiennych, które dawały początek doskonałym wyrobom warszawskiego browaru. Charakterystyczny, słodowy zapach niósł się stąd na całą okolicę. I choć budynek słodowni nie przetrwał do dziś, to jego charakterystyczny kształt i proporcje znajdą kontynuację we współczesnej architekturze, która powstała w prestiżowym studiu JEMS Architekci. Projekt wyrasta z historycznych odniesień i harmonijnie wkomponowuje się w zabytkową zabudowę 

- Przyjęte rozwiązania i szlachetne materiały są ukłonem w stronę dawnej zabudowy. Wchodzą z nią w dialog dzięki wykorzystaniu paneli w kolorze miedzianym, idealnie współgrającym z zabytkowym otoczeniem budynków Warzelni czy Piwnicami Czasu. Reprezentacyjne hole wejściowe od ulicy Krochmalnej, elegancka recepcja wraz z komfortową strefą wypoczynku stanowić będą wizytówkę budynku. Mieszkańcy budynku będą mogli korzystać z całodobowej, dostępnej siedem dni w tygodniu usługi concierg - mówi Dawid Wrona.

W budynku znajdziemy 76 apartamentów różnej wielkości, od jednopokojowych, kompaktowych wnętrz, po cztery penthouse'y położone na dwóch najwyższych kondygnacjach. Wszystkie są doskonale zaprojektowane, ale też bezkompromisowe w kwestii jakości wykonania. Dodatkowy komfort zapewnią liczne udogodnienia, między innymi zintegrowany system zdalnego sterowania ogrzewaniem, wentylacją, klimatyzacją i przesłonami elewacyjnymi. 

- Zaledwie kilka kroków od domu znajdziemy przyjazne, zielone i pięknie zaprojektowane przestrzenie miejskie na Rynku Warzelni, Placu Śniadaniowym czy w Ogrodzie Centralnym. Idealne na spacer, odpoczynek po pracy, spotkania z przyjaciółmi. Na koneserów wyrobów browarniczych czekać będzie odrodzona, rzemieślnicza tradycja piwowarska w odrestaurowanej Warzelni i Piwnicach Czasu. Mieszkać w Browarach Warszawskich oznacza bycie częścią wyjątkowego miejsca - mówi Dawid Wrona.

Browary Warszawskie to teren między ulicami Grzybowską, Wronią, Chłodną i Krochmalną, który Echo Investment na nowo wkomponuje w tkankę miejską. Będzie to unikalny, otwarty dla wszystkich miejski kwartał, tworzony przez budynki mieszkalne, biurowce oraz place publiczne, miejsca odpoczynku i rekreacji, kawiarnie, restauracje i sklepy. 

To miejsce z piękną historią, ale przede wszystkim nowoczesny, funkcjonalny i całościowy zamysł urbanistyczny i architektoniczny. Znajdą się tu cztery biurowce, pięć budynków mieszkalnych, ponad 8 tys. mkw. przestrzeni przeznaczonej na usługi, restauracje, sklepy, świetnie zaaranżowane przestrzenie publiczne z miejskimi skwerami, kameralnymi uliczkami i wygodną przestrzenią pełną zieleni. Niewątpliwymi zaletami tego miejsca są również bliskość centrum Warszawy, stacji metra czy dostępność rozwiniętej komunikacji miejskiej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie