REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Oto krakowski żłobek na miarę naszych czasów

  • Autor: krakow.pl
  • 22 sty 2018 11:45
Oto krakowski żłobek na miarę naszych czasów
fot. krakow.pl
Oto krakowski żłobek na miarę naszych czasów

Na krakowskiej mapie żłobków przybyło dodatkowe miejsce. To budynek przy ulicy Lipskiej 75, czyli Niepubliczny Żłobek „Pod Magnolią”. Żłobek w Małym Płaszowie powstał według projektu autorstwa Joanny Kłusak.


REKLAMA

- Jest to placówka na miarę XXI wieku. Jest i będzie wizytówką gminy Kraków, a stworzone warunki pozwolą naszym dzieciom poszerzać umiejętności, rozwijać zainteresowania, a nam sprawować należytą opiekę nad ich rozwojem – powiedziała Justyna Pacuła, dyrektor żłobka „Pod Magnolią”.

Budowa żłobka gminnego przy Lipskiej rozpoczęła się w maju 2017 roku. Inwestycja była prowadzona przez dziewięć miesięcy. Za projekt odpowiedzialny był Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie.

Żłobek w Małym Płaszowie powstał według projektu autorstwa Joanny Kłusak. Budynek zbudowany jest na rzucie prostokąta, zlokalizowanego w osi północ – południe. Posiada dwie kondygnacje naziemne. Od wschodu zaprojektowano taras, na który prowadzą wyjścia bezpośrednio z sal dzieci na plac zabaw. Strefa wejściowa budynku obejmuje wiatrołap oraz pomieszczenia na wózki, szatnie dla dzieci, poczekalnie dla rodziców i ogólnodostępną toaletę dostosowaną do potrzeb niepełnosprawnych.

Na parterze, we wschodniej części obiektu, znajdują się dwie sale z sypialniami dla młodszych dzieci, a w części północno–zachodniej – kuchnia z zapleczem oraz pomieszczenia techniczne. Kuchnia przygotowana jest do obsługi cateringu. Na drugiej kondygnacji znajdują są sale dla dzieci - jedna z osobną sypialnią i druga jednoprzestrzenna.

Na pierwszym piętrze będzie również część socjalna z szatniami, sanitariatami i pomieszczeniami socjalnymi dla pracowników żłobka jak również dwa pokoje administracyjne. Znajdą się tam także pomieszczenia pomocnicze, takie jak toalety, magazyny oraz izolatka i pralnia. Kondygnacja parteru i piętra skomunikowana jest dwiema dwubiegowymi klatkami schodowymi oraz windą.

Koszt inwestycji to 4 mln 595 tys. zł brutto. Z programu „Maluch Plus” Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej pozyskano 1,2 mln zł dofinansowania. – To było dosyć znacznym zastrzykiem finansowym – przyznał prezydent Jacek Majchrowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie