REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Oto najnowsze wizualizacje Centrum Cracovia Outlet

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 18 wrz 2018 15:24
Oto najnowsze wizualizacje Centrum Cracovia Outlet
fot. mat. prasowe
Oto najnowsze wizualizacje Centrum Cracovia Outlet
Oto najnowsze wizualizacje Centrum Cracovia Outlet

Cracovia Outlet to nowoczesny park handlowy powstający w krakowskiej dzielnicy Czyżyny, który jest koncepcyjnie i architektonicznie tworzone od podstaw.

REKLAMA

- Centrum outlet jest bardzo dobrze skomunikowane z autostradą A4, łączącą Rzeszów, Kraków i Wrocław oraz z drogą ekspresową S7, łączącą Gdańsk z Krakowem. Obydwie drogi nie tylko stanowią główne krajowe trasy przelotowe, ale również wpisują się w infrastrukturę miejską jako arterie komunikacyjne popularne wśród mieszkańców Krakowa i służące do przemieszczania się w różne części miasta. Obiekt znajduje się w części centralnej, w strefie kojarzonej z handlem. Z wymienionych względów lokalizacja należy do najważniejszych atutów centrum Cracovia Outlet – mówi Marcin Rydz, dyrektor ds. rozwoju i inwestycji Vistula Group S.A.

Na 15 hektarach powstanie park handlowy o powierzchni sięgającej 60 000 mkw. , na której planowane są wielkopowierzchniowy sklep meblowy i dwa parki handlowe typu convenience ze sklepami z wyposażeniem wnętrz, bogatą ofertą spożywczą, popularnymi sieciami dyskontowymi i największym w Krakowie centrum fitness. Do tego dochodzi centrum typu outlet o powierzchni 21 000 mkw. z zaplanowanymi 120 sklepami.

- W najbliższym sąsiedztwie centrum dynamicznie rozwija się infrastruktura mieszkaniowa. Powstają nowe osiedla, w których zamieszkują nowe grupy lokatorów. To dobra obietnica lojalnej grupy klientów. Na terenie parku handlowego zaplanowany jest też miejski przystanek autobusowy, który będzie stanowić niewątpliwe ułatwienie komunikacyjne dla gości centrum. Wpisując obiekt w lokalizacją, która jest silnie skomunikowana z miastem deweloper zadbał o to, by system parkingu stanowił możliwie najbardziej komfortowe rozwiązanie dla zmotoryzowanych. Zostaną przygotowane 2 wjazdy od ulicy Nowohuckiej z możliwością skorzystania z miejsc na terenie obszernego parkingu naziemnego i podziemnego – mówi Marcin Rydz, pełnomocnik zarządu ds. rozwoju i inwestycji W. Kruk.

- Okazja jest wielka, gdyż (zgodnie z wynikami badań GFK Group z 2016 r.) w strefie do 45 minut dojazdu mieszka tu ok. 1,1 mln ludzi, a w najbliższej okolicy, czyli do 20 minut dojazdu, żyje ok. 650 000 osób, przyszłych klientów centrum Cracovia Outlet – mówi Katarzyna Szabelska, Associate Director z firmy BOIG, która odpowiada za komercjalizację obiektu. – Realizowane i planowane w mieście inwestycje drogowe wpłyną na rozszerzenie stref dojazdu do 10 oraz do 20 minut poprzez zwiększenie dostępności analizowanej lokalizacji dla mieszkańców dalszych części miasta, zwłaszcza Nowej Huty. Dodatkowo do najemców, którzy zdecydowali się na wejście do centrum, przemawiają doskonała lokalizacja i to, że Cracovia Outlet będzie wykorzystywać efekt synergii z parkiem handlowym, na którego terenie powstanie. To stwarza idealne możliwości klientom: będą oni mogli w komfortowy sposób korzystać ze wszystkich stref kompleksu handlowego – podsumowuje Katarzyna Szabelska.

Planowany termin uzyskania pozwolenia na budowę to pierwsza połowa 2019 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie