REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Oto nowe miasto nad Bałtykiem

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 10 sty 2017 11:40
Oto nowe miasto nad Bałtykiem
Dune City fot. materiały prasowe
Oto nowe miasto nad Bałtykiem
Oto nowe miasto nad Bałtykiem
Oto nowe miasto nad Bałtykiem
Oto nowe miasto nad Bałtykiem

Na polskim wybrzeżu powstanie inwestycja przyszłości. Firmus Group planuje oddać do użytku 7 tys. lokali mieszkalnych, 5 hoteli i ponad 100 tys. mkw. nieruchomości komercyjnych. Łączna wartość inwestycji wyniesie 5 miliardów złotych.

REKLAMA

W maju 2016 r. firma ukończyła inwestycję Rezydencja Park Rodzinna I, zlokalizowaną w Mielnie zaledwie 150 metrów od morza. Był to jednocześnie siódmy z kolei projekt zrealizowany w tym turystycznym mieście. W efekcie Firmus Group w Mielnie oddał już do użytkowania łącznie ponad 210 luksusowych apartamentów i penthouse’ów. W minionym roku prowadzona była także budowa budynków Dune B i C w ramach inwestycji Dune Resort. W listopadzie deweloper świętował zawieszenie wiechy na budynku Dune B.

Najważniejszymi zadaniami na 2017 rok jest ukończenie budowy kompleksu Dune Resort (Dune B i Dune C) oraz drugiego etapu Rezydencji Park Rodzinnej. W efekcie w tym roku deweloper planuje przekazanie klientom 250 apartamentów. W kolejnych latach planowane jest rozpoczęcie budowy pierwszego w Polsce miasteczka turystyczno-konferencyjnego Dune City. W ramach pierwszego etapu inwestycji powstanie Hotel z 300-400 pokojami, kompleksem sal konferencyjnych, zapleczem gastronomicznym i centrum SPA & Wellness. Realizacja całego kompleksu będzie składała się z wielu etapów. Docelowo łącznie w obrębie całej inwestycji powstanie ok. 10 tys. miejsc noclegowych. Wartość tych inwestycji szacowana jest na około 5 mld zł.

Dune City to projekt inwestycyjny, który powstaje na obszarze 40 hektarów, wzdłuż brzegu morskiego na długości około 2,5 km. Master plan jest autorstwa Marka Sietnickiego ze szczecińskiej pracowni SAS - Studio Architektoniczne Sietnicki.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie