×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Oto tegoroczne inwestycje na Księżym Młynie. Będzie się działo!

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 09 kwi 2018 14:47
Oto tegoroczne inwestycje na Księżym Młynie. Będzie się działo!
W tym roku rozpoczną się remonty 8 budynków na zabytkowym osiedlu. Poza tym także budowa zielonego parkingu i remont historycznych pomp , fot. Sebastian Glapiński, UM Łódź
Oto tegoroczne inwestycje na Księżym Młynie. Będzie się działo!
Oto tegoroczne inwestycje na Księżym Młynie. Będzie się działo!

W tym roku Księży Młyn w Łodzi zamieni się w wielki plac budowy. Przed nami remonty ośmiu zabytkowych budynków, konserwatorski remont historycznych pomp oraz budowa zielonego parkingu i pasażu pieszo-rowerowego.

REKLAMA

- Zabytkowe osiedle domów robotniczych na Księżym Młynie, to dziewiąty priorytetowy obszar rewitalizacji. Podobnie, jak w ośmiu śródmiejskich obszarach, tutaj też będziemy realizować inwestycje z unijnym dofinansowaniem. To umożliwia nam wrzucenie piątego biegu w inwestycjach i znaczące zintensyfikowanie prac - zapowiada Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, dodając: - Nie będziemy już remontowali pojedynczych domów. W tym roku chcemy rozpocząć inwestycje aż w 6 famułach i 2 budynkach konsumów. Dokończymy remonty po stronie parzystej głównej alei, gdzie do wyremontowania zostały już tyko trzy domy i będziemy kontynuowali prace przy ul. Przędzalnianej.

W 2018 roku inwestycje rozpoczną się w domach przy ul. Księży Młyn 2, 8, 10 oraz Przędzalnianej 49 i 51. Remonty nie ominą także budynków należących do wspólnot. W tym roku rozpoczną się remonty domu przy ul. Fabrycznej 21 oraz dwóch konsumów przy ul. Księży Młyn.

- Na Księżym Młynie będziemy modernizowali nie tylko famuły. Odnowimy także budynki gospodarcze, a w jednym z nich utworzymy Klub Księżego Młyna. Przy ul. Fabrycznej urządzimy zielony parking na ponad 50 aut. Wzdłuż dawnej bocznicy kolejowej stworzymy pieszo-rowerowy pasaż, a listę tegorocznych inwestycji zamyka remont trzech pomp wodnych - wylicza prezydent Hanna Zdanowska.

Wniosek o dofinansowanie inwestycji, który miasto złożyło pod koniec 2017 roku, przechodzi właśnie ocenę. Kiedy zostanie zaakceptowany, miasto podpisze umowy z wykonawcami inwestycji. Pierwsze przetargi już zostały ogłoszone.

- Otworzyliśmy już oferty na budowę pasażu w śladzie bocznicy, a dzisiaj otwieramy oferty na remont pomp. Ogłaszamy też przetargi na remont domów po parzystej stronie ul. Księży Młyn oraz budowę zielonego parkingu - tłumaczy Robert Kolczyński, dyrektor Wydziału ds. Zarządzania Projektami.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie