×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Otwarcie Park Hotelu Diament z wielką pompą

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 maj 2014 10:20
Otwarcie Park Hotelu Diament z wielką pompą
fot. Park Hotel Diament w Zabrzu

23 maja oficjalnie otwarty został pierwszy czterogwiazdkowy hotel w Zabrzu i najnowszy tej klasy obiekt w województwie śląskim. Wśród honorowych gości znaleźli się prof. Jerzy Buzek i prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik. Projekt architektoniczny hotelu wykonało studio BB Architekci we współpracy z arch. Martą Wolniak. Za projekt konstrukcji odpowiada Budus Projekt.

REKLAMA

Park Hotel Diament w Zabrzu to dziewiąty obiekt polskiej spółki Hotele Diament S.A. Kompleks jest dobrze zlokalizowany i jak ocenia prezes zarządu spółki Rafał Bakalarski, stanowić będzie uzupełnienie śląskiej bazy hotelowej.

Czterogwiazdkowy obiekt powstał w Zabrzu przy ulicy ul. 3 Maja, w pobliżu dwóch parków zieleni i jednej z największych atrakcji turystycznych Śląska - Kopalni Węgla Kamiennego GUIDO, jednocześnie 15 minut drogi autostradą A4 od stolicy regionu, Katowic. Pomyślany został jako centrum hotelowo-konferencyjno-gastronomiczne i jak podkreśla Rafał Bakalarski, ze względu na dogodne położenie oraz atrakcyjne ceny, kompleks przyciągnąć ma zarówno klientów biznesowych, jak i turystów odwiedzających region.

- Obecny czas sprzyja uruchamianiu nowych inwestycji hotelowych. Tendencja wzrostowa utrzymuje się. Ponadto silnie rozwiniętą na Śląsku turystykę biznesową ma w perspektywie kolejnych sezonów i planowanych w regionie imprez, dogonić turystyka poznawcza i rekreacyjna. Stąd decyzja o otwarciu czterogwiazdkowego Park Hotelu Diament w Zabrzu. Zainteresowanie nowym obiektem już jest bardzo duże, co potwierdza wysoka liczba dokonanych rezerwacji - mówi Rafał Bakalarski.

- Zabrze to miasto z ogromnym potencjałem, które prężnie się rozwija, a co najważniejsze, dzięki takim inwestycjom zmienia także swój charakter. Dziś nie potrzeba bystrego oka, żeby zobaczyć, jak wielkie możliwości dajemy inwestorom. Kluczowa lokalizacja w regionie oraz znakomita infrastruktura dojazdowa sprawiają, że firmy chętnie lokują u nas swoje biznesy - podkreśla Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Zaletą zabrzańskiego Park Hotelu Diament ma być właśnie jego lokalizacja - w centrum regionu, choć z dala od zgiełku. - To, co z pewnością wyróżnia ten hotel to jego otoczenie. Dwa malownicze, pełne zieleni parki w bezpośrednim sąsiedztwie sprawiają, że odpoczywa się tu bez porównania inaczej niż w pozostałych obiektach w okolicy - wskazuje Rafał Bakalarski. Ponadto położenie w pobliżu kluczowych tras na południu kraju - skrzyżowania autostrad A4 i A1 oraz Drogowej Trasy Średnicowej, umożliwiają gościom wygodne poruszanie się niemal po całym województwie, w tym swobodne dotarcie do centrum Katowic czy Gliwic - w niecałe 15 minut, a to spory atut. 30 km dzieli hotel od lotniska Katowice - Pyrzowice, 85 km od lotniska Kraków - Balice.

Do dyspozycji gości nowego hotelu oddano 74 klimatyzowane pokoje jedno- i dwuosobowe oraz przestronne apartamenty. Wraz z drugim, przyległym obiektem tej samej sieci, kompleks oferować będzie łącznie 130 pokoi w standardzie cztero- i trzygwiazdkowym. Ponadto trzy sale restauracyjne, w tym jedną wyposażoną w "płonące" stoły Teppanyaki do gotowania na oczach gości, nową salę bankietową mieszczącą nawet 500 osób, bary, centrum fitness oraz jedenaście sal konferencyjnych z zapleczem cateringowym.

Każdy gość nowo otwartego centrum ma możliwość zjedzenia porannego śniadania na przestronnym tarasie z widokiem na zieloną okolicę. Wyróżnikiem czterogwiazdkowego obiektu jest system oświetlania. W każdym pokoju goście będą mogli regulować barwę światła, tak by wnętrze dostosowało się do ich nastroju. Co ciekawe w nowym hotelu nie zabraknie nawiązań do tradycji i industrialnego charakteru Zabrza. W holu recepcyjnym gości witają kilkumetrowe grafiki miejskich atrakcji, w tym drukowany na szkle, podświetlany obraz podziemi zabytkowej kopalni GUIDO. Cegła na ścianach i betonowe słupy w hotelowym lobby w połączeniu z nowoczesnymi dodatkami i zmiennym oświetleniem, oddawać mają dwoisty charakter Zabrza. - Dobrą atmosferę tego miejsca budować będę między innymi elementy podkreślające, że jesteśmy dumni mogąc zapraszać gości właśnie do Zabrza. Wierzę, że wielu odwiedzających hotel będzie chciało zjechać do podziemi Guido czy wybrać się na koncert do Domu Muzyki i Tańca, widząc co miasto ma do zaoferowania - mówi Rafał Bakalarski.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie