×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Otwarcie sezonu nad Wisłą. Moc atrakcji w Porcie Czerniakowskim

  • Autor: PAP
  • 20 maj 2022 15:16
  • Aktualizacja: 20 maj 2022 15:17
Otwarcie sezonu nad Wisłą. Moc atrakcji w Porcie Czerniakowskim
Wisła, fot. PTWP / AL

W sobotę oficjalne otwarcie sezonu letniego nad Wisłą. Otwarte zostaną kolejne plaże, ruszają promy, a najwięcej atrakcji w sobotę czeka na warszawiaków w Porcie Czerniakowskim.  Będą szkolenia, warsztaty na wodzie i koncert.

REKLAMA

  • Oficjalna inauguracja sezonu nad Wisłą nastąpi w sobotę.
  • Wszystkie wydarzenia zaplanowane na najbliższy weekend skupione będą w okolicy Portu Czerniakowskiego.
  • Na mieszkańców czekają zajęcia na wodzie dla każdej grupy wiekowej - szkolenia i warsztaty z żeglarstwa, wioślarstwa i kajakarstwa.

Inaugurujemy sezon i go otwieramy. Dzielnica Wisła, to takie miejsce, gdzie wszyscy są mile widziani, gdzie można bardzo dobrze spędzić czas w bardzo różny sposób. Staramy się, aby tu odbywało się mnóstwo przeróżnego rodzaju wydarzeń kulturalnych i sportowych. Staramy się aby ta okolica tętniła życiem i to zarówno na bulwarach - w sposób bardzo uporządkowany, jak i w sposób trochę bardziej dziki. Każdy tutaj znajdzie coś dla siebie" - powiedział w piątek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. W przeciągu najbliższych dni zostaną otwarte kolejne plaże: Żoliborz, Zoo, Poniatówka, Saska Kępa i w dzielnicy Wawer - plaża Romantyczna, gdzie można przepłynąć na drugi brzeg drewnianą szkutą. Wracają promy: Pliszka, Słomka i Wilga. W święto Warszawy, 4 czerwca odbędą się regaty pod patronatem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

"Zależy nam, żeby tutaj nad Wisłą było kolorowo, żeby wszyscy mogli korzystać z tych atrakcji, które przygotowujemy" - podsumował.

W tym roku ratusz przeznaczył, w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych 200 tysięcy zł na zajęcia, które przez sport będą edukować młodszych i starszych warszawiaków. Dzięki budżetowi obywatelskiemu dostępne są również rejsy edukacyjne po Wiśle w towarzystwie przyrodników.

Wyremontowane zostały ścieżki rowerowo-piesze po obu stronach Wisły. Powstał nowy odcinek drogi rowerowej od mostu Świętokrzyskiego do mostu Gdańskiego. Dostawiono ponad 200 nowych śmietników oraz dodatkowe ławki.

Oficjalna inauguracja sezonu nastąpi w sobotę. "Zaprosiłem nad Wisłę burmistrza czeskiej Pragi, który będzie u nas z wizytą. Zdeněk Hřib bardzo się ucieszył" - powiedział prezydent Warszawy.

Wszystkie wydarzenia zaplanowane na najbliższy weekend skupione będą w okolicy Portu Czerniakowskiego. Na mieszkańców czekają zajęcia na wodzie dla każdej grupy wiekowej - szkolenia i warsztaty z żeglarstwa, wioślarstwa i kajakarstwa.

Na lądzie odbędą się warsztaty dla całej rodziny - od haftu, przez sitodruk po taniec. Będą dostępne w letnich klubokawiarniach usytuowanych między bulwarem Flotylli Wiślanej, a Portem Czerniakowskim. W restauracjach i barach - Grunt i Woda, Pawilon Fala, Miami Wars oraz Miejsce - czeka też specjalne, weekendowe menu polsko-ukraińskie.

Sercem wydarzenia będzie scena na Płycie Desantu. Wystąpi na niej grupa Granda z Urzecza, zagrają też zespoły folkowe - polskie Sutari oraz gwiazda z Kijowa Go_A.

W niedzielę odbędzie się spacer z przewodnikiem wokół Portu Czerniakowskiego. Wieczorem na Bulwar Flotylli Pińskiej wystąpi Karolina Cicha & Spółka.

Przewodnicząca komisji ds. ochrony środowiska radna Renata Niewitecka przypomniała, że zarówno na bulwarach, jak i na Poniatówce można legalnie spożywać alkohol. "Życzę wszystkim bardzo dobrej i bezpiecznej zabawy. Zachęcam do spędzania tutaj wolnego czasu" - powiedziała

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie