×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Otwarto główną ulicę Zabrza

  • Autor: PAP
  • 29 mar 2022 11:06
Otwarto główną ulicę Zabrza
Otwarto główną ulicę Zabrza, fot. shutterstock

Po siedmiomiesięcznym remoncie przepustu otwarto w Zabrzu odcinek ul. 3 Maja - głównej arterii miasta w osi północ-południe – pomiędzy centrum, a południową dzielnicą Kończyce i autostradą A4 - poinformował w poniedziałek Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu.

REKLAMA

Awaryjny remont miał trwać do 14 lutego tego roku. Jak wyjaśniano, opóźnienie było związane z odkryciem niezinwentaryzowanego kabla energetycznego. Ruch między centrum Zabrza a autostradą A4 od sierpnia ub. roku odbywał się objazdem wydłużającym trasę o ok. 1,5 km.

W związku z awaryjnym stanem przepustu nad rzeczką Czarniawką, w ciągu ul. 3 Maja/Paderewskiego, między centrum i dzielnicą Kończyce, Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu w maju ub. roku wprowadził ograniczenie tonażu poruszających się tamtędy pojazdów - do 2,5 tony. Dla cięższych pojazdów wprowadzono wówczas objazd ulicami: Makoszowską i Beskidzką.

Od 25 sierpnia skierowano tam z odcinka 3 Maja z uszkodzonym przepustem wszystkie pojazdy, z wyjątkiem komunikacji miejskiej.

Taka organizacja miała obowiązywać do połowy lutego 2022 r., na kiedy wyznaczono pierwotny, siedmiomiesięczny termin umowy zawartej przez MZD z wykonawcą przebudowy przepustu. Wartą 1,7 mln zł umowę na wykonanie przepustu z elementów prefabrykowanych podpisano 14 lipca br. z wyłonionym w przetargu konsorcjum spółek Agbud z Rybnika i Agal z Jejkowic.

W połowie lutego zabrzański MZD podał, że termin zakończenia przebudowy przepustu został przesunięty z 14 lutego na 31 marca - "ze względu na niemożliwą do przewidzenia przeszkodę w postaci niezinwentaryzowanego kabla średniego napięcia, którego właścicielem jest firma Tauron". Dodatkowo Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji musiało przebudować wodociąg.

Przepust w ciągu ul. 3 Maja to jeden z obiektów w Zabrzu, który w ostatnim czasie - zgodnie z informacjami tamtejszego MZD - wymaga interwencji w związku ze stanem technicznym. Od czerwca ub. roku z powodu "przedawaryjnego stanu technicznego" zamknięto w centrum miasta most na rzeką Bytomką w ciągu ul. Jagiellońskiej.

Przez dłuższy czas zwężony był w Zabrzu przejazd wiaduktem w ciągu ul. Hermisza nad drogą krajową nr 88. W pobliżu wcześniej zakończono remont uszkodzonego wiaduktu w ciągu DK88 nad ul. Hagera.

W listopadzie ub. roku MZD z powodu stanu technicznego na rok zamknął wiadukt nad linią kolejową na przelotowej ul. Roosevelta, łączącej Zabrze z Gliwicami. Wprowadzono objazdy: przez ul. de Gaulle'a, rondo Sybiraków i DW902 (DTŚ). Autobusy miejskie skierowano na trasy objazdu przez DTŚ, co powoduje wydłużenie czasu przejazdu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie