REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Otwarto nowy most w Kobylnikach

  • Autor: PAP
  • 13 lis 2021 11:08
Otwarto nowy most w Kobylnikach
Otwarto nowy most w Kobylnikach, fot. shutterstock

Nowo wybudowany most nad Notecią otwarto w piątek w Kobylnikach koło Kruszwicy (Kujawsko-pomorskie). Przeprawa została zrealizowana w ramach rządowego programu "Mosty dla regionu", a inwestycja była jedyną dofinansowaną z tego źródła w regionie.

REKLAMA

W uroczystości otwarcia przeprawy wzięli udział m.in. przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber i wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Przedsięwzięcie kosztowało 10 mln zł, z czego 8 mln zł stanowią środki budżetu państwa, a reszta to pieniądze z budżetu gminy Kruszwica. Wykonawcą przeprawy jest firma Want z Trzewa.

"Dzisiaj możemy podziwiać finalny efekt prac. Przede wszystkim jest to funkcjonalna rzecz, która była bardzo potrzebna. Przy wartości inwestycji około 10 mln, wsparcie rządowe wynosi 8 mln zł. To nie są jedyne ani nieostatnie środki, które trafiły do gminy Kruszwicy" - powiedział Schreiber. Dodał, że ostatnio w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Kruszwica otrzymała 9 mln zł na drogi.

Wojewoda Bogdanowicz przyznał, że każda inwestycja na terenie gminy go cieszy, a ta szczególnie. "To jest jedyne zadanie realizowane w ramach programu +Mosty dla regionów+ w województwie kujawsko-pomorskim. (...) Cieszę się też jako mieszkaniec gminy Kruszwica, bo to ważna strategiczna inwestycja" - powiedział.

Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak zaznaczył, że most jeszcze wzbogaci się w ścieżkę rowerową. Jego zdaniem gmina Kruszwica staje się miejscem przyjaznym rowerzystom.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie