REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Otwarto nowy wiadukt w Radomiu

  • Autor: PAP
  • 14 paź 2021 14:37
Otwarto nowy wiadukt w Radomiu
Po przebudowie otwarty został wiadukt drogowy na ulicy Kozienickiej w Radomiu, przebiegający nad torami linii kolejowej z Warszawy do Radomia. fot. Shutterstock

W ramach inwestycji PKP PLK w Radomiu otwarto nowy wiadukt. Nowy obiekt jest szerszy od poprzedniego, dzięki czemu zmieszczono na nim ścieżkę rowerową oraz chodnik.

REKLAMA

  • Po przebudowie otwarty został wiadukt drogowy na ulicy Kozienickiej w Radomiu, przebiegający nad torami linii kolejowej z Warszawy do Radomia.
  • Na wiadukcie umieszczono m.in. ścieżkę rowerową.
  • Obiekt został przebudowany w ramach prowadzonej w ostatnich latach przez PKP PLK modernizacji linii kolejowej z Radomia do stolicy.

Nowy obiekt jest szerszy od poprzedniego, dzięki czemu zmieszczono na nim ścieżkę rowerową oraz chodnik. "Są dwa szerokie pasy ruchu, po jednym w każdym kierunku. Stary wiadukt był jednoprzęsłowy - nowy ma dwa przęsła" - przekazał Jakubowski. Dodał, że z wiaduktu można zejść na nowy przystanek kolejowy - Radom Gołębiów.

Dzięki zrealizowanym pracom za kilka lat pociągi będą mogły jeździć tą trasą z prędkością 160 km/h. "Niezbędne do tego certyfikaty powinny być uzyskane w 2023 r. - po zamontowaniu nowego systemu sterowania przez firmę Thales w I kw. 2022 i zakończeniu budowy podstacji trakcyjnych przez PKP Energetykę" - zapowiedział rzecznik PKP PLK.

Od 29 sierpnia pociągi z Warszawy do Radomia jadą na całej trasie po dwóch torach. "Zlikwidowane zostało +wąskie gardło+, czyli jeden tor między Warką a Radomiem. PLK zwiększyły przepustowość trasy i możliwe jest uruchamianie większej liczby pociągów" - zaznaczył Jakubowski.

W ramach inwestycji PKP PLK wybudowały też w Radomiu trzy nowe przystanki: Radom Stara Wola, Radom Gołębiów i Radom Północny.

Wartość projektów związanych z przebudową odcinków Czachówek - Warka oraz Warka - Radom to ponad 645 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. (PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ pad/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie