×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Otwarto "ogrody nauki" w katowickim kampusie Politechniki Śląskiej

  • Autor: PAP
  • 30 wrz 2020 10:28
fot. Unsplash

"Ogrody nauki" - zrewitalizowane, zielone dziedzińce, które będą służyć jako przestrzeń nauki, rekreacji i spotkań - otwarto na katowickim Wydziale Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej.

REKLAMA

To kolejny etap modernizacji kampusu gliwickiej uczelni, mieszczącego się przy ul. Zygmunta Krasińskiego w Katowicach. Prace objęły tereny Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej oraz Wydziału Inżynierii Materiałowej o łącznej powierzchni ponad 5,5 tys. m kwadratowych. Inwestycja o wartości blisko 2 mln zł została sfinansowana ze środków uczelni oraz z dotacji samorządu Katowic.

Według zapowiedzi, w politechnicznym ogrodzie będzie kwitła nauka - studenci będą mogli uczyć się w zewnętrznych laboratoriach sterowania ruchem kolejowym.

Przygotowanie terenów zielonych i miejsc rekreacji na wydziałowych dziedzińcach jest elementem planu przebudowy katowickiego kampusu Politechniki Śląskiej. Celem zmian w tej części Katowic jest utworzenie bezpiecznej i przyjaznej strefy, z której skorzystają nie tylko studenci uczelni, ale także mieszkańcy miasta i goście.

Rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk przypomniał, że wszystkie kampusy Politechniki Śląskiej zostały poddane metamorfozie, a obecna inwestycja stanowi jeden z przykładów działań uczelni w tym zakresie. "To oczywiście nie jest ostatnie słowo wypowiedziane w ramach tego projektu, bo dopiero rozpoczynamy modernizację wewnątrz budynku, a od kilku lat odnawiamy elewację zewnętrzną. Jest to piękny, zabytkowy obiekt z lat 30." - podkreślił.

"Katowice są silne i bogate obecnością szkół wyższych. I choć większość uczelni śląskich ma swoją siedzibę w Katowicach, to Politechnika jest takim małym wyjątkiem, bo mieści się w Gliwicach. Bardzo się cieszę, że jest nam dane współpracować. Dzisiaj jest możliwość dalszego rozwoju tego miejsca w Katowicach" - powiedział prezydent Katowic Marcin Krupa.

Przebudowa ul. Zygmunta Krasińskiego będzie zrealizowana w kolejnym etapie działań. Jednym z planowanych rozwiązań jest utworzenie strefy zamkniętej dla pojazdów. W tym celu przeprowadzono analizy i badania poświęcone zmianie ruchu i objazdom na pobliskim obszarze.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie