×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Otwarto taras widokowy Centrum Nauki i Techniki EC1

  • Autor: UM Łódź
  • 27 kwi 2022 14:30
  • Aktualizacja: 27 kwi 2022 14:31
Otwarto taras widokowy Centrum Nauki i Techniki EC1
Można już korzystać z tarasu widokowego Centrum Nauki i Techniki EC1 zlokalizowanego na chłodni kominowej, fot. UMŁ

Można już korzystać z tarasu widokowego Centrum Nauki i Techniki EC1 zlokalizowanego na chłodni kominowej. Atrakcja umożliwia obejrzenie panoramy Łodzi z wysokości 40 m.

REKLAMA

EC1 to pierwsza miejska elektrownia w Łodzi składająca się z dwóch bloków: EC1 Wschód uruchomionego w 1907 r. oraz EC1 Zachód dobudowanego w okresie międzywojennym. Po wojnie Elektrownia Łódzka została przekształcona w elektrociepłownię i w ten sposób służyła łodzianom aż do początku XXI w. W 2008 r. rozpoczęto rewitalizację zabytkowego obiektu zlokalizowanego na terenie Nowego Centrum Łodzi.

Obecnie mieści się tu najnowocześniejsze w Polsce planetarium, Narodowe Centrum Kultury Filmowej, Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej tworzone przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier a także sale konferencyjne i hale pod organizację wydarzeń, w tym największa secesyjna Hala Maszyn (1360 mkw.).

W styczniu 2018 roku zostało otwarte interaktywne Centrum Nauki i Techniki - największa pod względem powierzchni tego typu placówka w kraju. Na prawie 8,5 tys. mkw. powierzchni wystawienniczej w EC1- Zachód stanęły trzy ścieżki edukacyjne. Pierwsza z nich dotyczy przetwarzania energii, druga rozwoju wiedzy i cywilizacji, a trzecia pozwala zgłębić tajemnice mikro- i makroświata. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie