Outlet Center Lublin, czyli zielona architektura i industrialny klimatPropertydesign.pl - 07-11-2016 09:58


Outlet Center Lublin - największe centrum outletowe na terenie wschodniej Polski otrzymało ostateczny certyfikat BREEM na poziomie Very Good. Autorem konceptu i projektu wnętrza Outlet Center jest Agencja Projektowa A-4 Smaga i wspólnicy. Budynek ma klimat starej fabryki również, dzięki wykończeniom ścian stylizowanym na betonowe płyty oraz typowym, wielkim, przemysłowym lampom.

BRE British Research Establishment przyznała w procesie certyfikacji Outlet Center bardzo wysoki wynik.  - To duży sukces Outlet Center szczególnie dlatego, że budynek wykorzystał w pełni potencjał certyfikacji. Obiekt połączył industrialną architekturę, wysokiej jakości materiały oraz rozwiązania przyjazne otoczeniu – mówi Oktawiusz Olszewski, Head of Asset Management.

- Jest to pierwszy z naszych obiektów, który uzyskał tak ceniony certyfikat. Kolejnym, którego certyfikacja jest na ukończeniu jest Outlet Center Białystok, liczymy, że również zostanie wysoko oceniony. Polityką grupy Outlet Center jest utrzymanie jak najwyższych standardów, tak więc nasze obiekty przygotowujemy do certyfikacji już od etapu projektu – dodaje Olszewski

Grupę Outlet Center tworzą trzy wielkopowierzchniowe obiekty handlowe zlokalizowane w Białymstoku, Lublinie oraz Cieszynie.   Właściciel   zapowiada   już   w   przyszłym   roku   kolejnego   swojego   obiektu   w   Bydgoszczy, którego komercjalizacja z ogromnym powodzeniem już trwa od kilku miesięcy.

Inwestorem projektów jest Outlet Center Retail Management, wchodząca w skład grupy deweloperskiej ADV Por Property Investment.