REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Pałac Kultury i Nauki, Stare Miasto czy PGE Narodowy? Warszawa wybiera turystyczne perełki

  • Autor: UM Warszawa
  • 23 cze 2022 13:20
Pałac Kultury i Nauki, Stare Miasto czy PGE Narodowy? Warszawa wybiera turystyczne perełki
Rusza konkurs Perełki Warszawy, fot. shutterstock

Jakie mało znane atrakcje kryją się w uliczkach i podwórkach Warszawy? Co warto pokazać gościom z Polski i zagranicy? Stołeczne Biuro Turystyki ogłosiło kolejną edycję konkursu Perełki Warszawy dla wszystkich miłośników miejskich wycieczek. Propozycje można przesyłać w zgłoszeniu konkursowym do 7 sierpnia.

REKLAMA

  • Warszawski Ratusz bada corocznie, które atrakcje stolicy są najczęściej odwiedzane przez turystów.
  • Regularnie najwyższe noty zbierają najbardziej rozpoznawalne obiekty jak Pałac Kultury i Nauki, PGE Narodowy czy Stare Miasto.
  • Miasto jednak coraz chętniej poszukuje ciekawych miejsc poza głównym turystycznym szlakiem, w znalezieniu ich pomaga właśnie konkurs Perełki Warszawy.

W zeszłym roku organizatorzy odnotowali ponad 60 różnorodnych zgłoszeń. Były wśród nich trasy tematyczne koncentrujące się na biografii znanych osób, szlaki historyczne, przyrodnicze i poświęcone mniej znanym wśród turystów obszarom miasta, jak przemysłowa Wola czy postindustrialny Kamionek. Znalazła się nawet trasa prowadząca po miejscach nawiedzonych przez duchy.

- Warszawa stale się rozwija. Zielenieją nowe skwery i parki. Rewitalizowane są podwórka i stare fabryki. Wiele jest oddolnych inicjatyw, realizowanych w ramach budżetu partycypacyjnego - mówi Paweł Moras, dyrektor Stołecznego Biura Turystyki. - Zachęcamy mieszkańców do polecania swoich ukochanych miejsc w naszym konkursie. W tym roku zapraszamy do udziału także obcokrajowców - strona konkursowa jest dostępna w wersji angielskiej.
W tym roku podobnie jak w poprzednim autorski szlak powinien zawierać od trzech do pięciu miejsc atrakcyjnych pod względem przyrodniczym, kulturalnym, historycznym bądź estetycznym. Do zgłoszenia należy załączyć zdjęcia i opis trasy. Jury wybierze spośród wszystkich uczestników dziesięciu finalistów, których prace znajdą się w publicznej ankiecie na grupie Perełki Warszawy na Facebooku. Szlak z największą liczbą głosów wygrywa.

Partnerem konkursu jest Warszawska Organizacja Turystyczna, która zrzesza firmy i instytucje działające w branży turystycznej w Warszawie. To dzięki nim udało się zorganizować atrakcyjne nagrody, jak m.in. noclegi w hotelach Mamaison Hotel Le Regina oraz Polonia Palace Hotel, rejsy statkiem Po Wiśle, kolacja dla 2 osób w kompletnej ciemności w restauracji „Different” oraz bilety na koncerty chopinowskie w Sali Koncertowej „Fryderyk” na Podwalu. Na wszystkich 10 finalistów czekają też zestawy warszawskich upominków.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie