REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Pałac Steinertów w rękach Skanska. W planach hotel i biura

  • Autor: PropertyNews.pl/lodz.wyborcza.pl
  • 31 paź 2017 09:41
Pałac Steinertów w rękach Skanska. W planach hotel i biura
fot. pexels

Skanska zdecydowała się wyremontować zabytkowy fabrykancki pałac Steinertów. Renowacja, po przeszło 120 latach, zostanie przeprowadzona do końca 2019 roku. Inwestycja przyniesie biura, hotel oraz obiekty komercyjne.

REKLAMA

Pałac rodziny Steinertów nigdy dotąd nie był remontowany. Obecnie wymaga dużej ilości pracy, ze względu na długi okres oczekiwania na remont.

Decyzja o remoncie zapadła 30 października. Planowana jest odnowa elewacji, więźby dachowej i stolarki okiennej. Część pałacowa, drukarnia i farbiarnia zostaną wyremontowane od podstaw, przy zachowaniu jak największej ilości elementów oryginalnych - obiekty są wpisane do rejestru zabytków.

Inwestycję sfinansuje miasto z dużym dofinansowaniem ze środków unijnych, łączny koszt wyniesie ponad 38 milionów zł. Pałac po renowacji będzie mieścił biura, część hotelową, kawiarnie, restauracje i ogród. Wcześniej budynek mieścił mieszkania i siedzibę Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

Pałac Steinertów wybudowano w latach 1909-11 według projektu berlińskiego architekta Alfreda Blacke. Kompleks składa się z dwóch budynków o dwóch piętrach. Wnętrza zachowały pierwotny charakter.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie