×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Park Bednarskiego w Krakowie nabiera kształtu

  • Autor: www.krakow.pl
  • 09 lut 2023 09:50
Park Bednarskiego w Krakowie nabiera kształtu
Projekt inwestycji “Rewaloryzacja parku im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie” zakłada przywrócenie jego historycznego charakteru w oparciu o materiały archiwalne oraz uzyskane wytyczne konserwatorskie, fot. Piotr Kempf/www.krakow.pl

Kończą się prace w „domku ogrodnika”, glorieta odzyskała swój dawny wygląd, altana z dachem w kolorze „zielonej szałwii Wagnera” jest gotowa. To tylko niektóre zauważalne postępy prac rewitalizacyjnych w parku Bednarskiego w Krakowie. Otwarcie całego terenu parku zaplanowano na maj.

REKLAMA

Projekt inwestycji “Rewaloryzacja parku im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie” zakłada przywrócenie jego historycznego charakteru w oparciu o materiały archiwalne oraz uzyskane wytyczne konserwatorskie. Wśród imponującego starodrzewia parku Bednarskiego po zakończeniu prac rewitalizacyjnych pojawią się nowe nasadzenia drzew, ponad 5 tys. krzewów, blisko 57 tys. roślin cebulowych oraz ponad 8 tys. bylin ozdobnych.

– W ramach prac rewitalizacyjnych w parku pojawiły się już utracone na lata schody. Prawie wszystkie alejki są już gotowe a plac zabaw czeka już właściwie tylko na najmłodszych. W maju – dwa miesiące przed czasem określonym w umowie z wykonawcą – udostępnimy ten teren dla krakowian – zapowiada Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie