×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Park historyczny w Radomiu? Są takie pomysły

  • Autor: PAP
  • Opublikowano: 28 sie 2018 16:46
Park historyczny w Radomiu? Są takie pomysły
fot. pixabay

Stworzenie Rodzinnego Centrum Rozrywki i budowa parku historycznego na terenie średniowiecznego grodziska Piotrówka - to niektóre z propozycji programowych, które przedstawił kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Radomia wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz.

REKLAMA

Na wtorkowej konferencji prasowej Skurkiewicz skupił się na pomysłach dotyczących rekreacji i wypoczynku. Zapowiedział, że chce stworzyć takie możliwości spędzania wolnego czasu w Radomiu, aby radomianie nie musieli szukać weekendowych rozrywek w innych miastach. "Kończymy z turystyczną emigracją weekendową. Chcemy, aby to właśnie do Radomia przyjeżdżali weekendowi turyści, żeby Radom przyciągał setki, jak nie tysiące osób, które chciałyby tutaj spędzić czas aktywnie czy też z zacięciem historycznym" - stwierdził Skurkiewicz.

Jedną z jego propozycji jest stworzenie Rodzinnego Centrum Rozrywki, które miałoby powstać na terenie zalewu na Borkach. Miałby się tam znajdować m.in. aquapark, ścianki wspinaczkowe, miejsca na fitness i kriokomory.

Innym pomysłem Skurkiewicza jest stworzenie parku historycznego na bazie średniowiecznego grodziska Piotrówka. "Chcemy odbudować grodzisko. Chcemy, żeby to miejsce żyło, żeby stało się perełką na mapie historycznej Polski" - podkreślił kandydat na prezydenta Radomia. Wśród innych jego propozycji znalazło się utworzenie Muzeum Miasta Radomia, ze szczególnym uwzględnieniem historycznej działalności radomskiej Fabryki Broni oraz Centralnego Okręgu Przemysłowego.

W planach Skurkiewicza jest też m.in. budowa wodnego placu zabaw, tężni solankowej, rozbudowa sieci ścieżek rowerowych, m.in. na kilkunastokilometrowym odcinku drogi krajowej nr 7 z Wsoli do Kosowa.

W Radomiu o fotel prezydenta miasta ubiega się także obecny prezydent Radomia Radosław Witkowski (Koalicja na Rzecz Zmian, którą tworzą m.in. PO i Nowoczesna), Marcin Dąbrowski (SLD) Ryszard Fałek (Bezpartyjni Radomianie) i z własnego komitetu - Rafał Czajkowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie