Park im. Sienkiewicza w Łodzi będzie jak nowy. Rusza rewitalizacjaUM Łódź - 28-11-2017 09:23


To już pewne. Park Sienkiewicza w Łodzi czekają spore zmiany. Kompleksowa modernizacja tej przestrzeni powinna zakończyć się do listopada 2018 r.

Park Sienkiewicza odgrywa ważną rolę w centrum miasta. Jest bowiem łącznikiem pomiędzy ulicą Piotrkowską a Nowym Centrum Łodzi, dworcem Łódź Fabryczna i kompleksem EC1. Jak tłumaczy Marcin Obijalski, dyrektor Biura ds. Rewitalizacji UMŁ, celem modernizacji parku Sienkiewicza jest podniesienie jakości całej przestrzeni parku: zmodernizowanie alejek, ławek i innych elementów małej architektury oraz parkowej fontanny i placu zabaw, który powinien stać się artystycznym elementem wystroju parku. Na terenie posadzone będą nowe drzewa, przybędzie dużo krzewów i kwiatów, tak by to miejsce było bardzo kolorowe. Wymienione zostaną też wszystkie latarnie - podaje oficjalny portal miejski Łodzi.

Prace zrealizuje firma KTU-Zieleń. Wartość tego zadania to 9,5 mln. zł. Prace projektowe mają zająć około pół roku. Później rozpoczną się roboty w parku. Najdłużej będą trwały prace związane z fontanną.