×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Park jak trzy boiska futbolowe. Deweloper zainwestował w zieleń

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 28 kwi 2022 16:16
Park jak trzy boiska futbolowe. Deweloper zainwestował w zieleń
Na mocny, zielony akcent na osiedlu postawili projektanci Spravii, dewelopera budującego Nowy Grabiszyn, fot. mat. inwestora
Park jak trzy boiska futbolowe. Deweloper zainwestował w zieleń
Park jak trzy boiska futbolowe. Deweloper zainwestował w zieleń
Park jak trzy boiska futbolowe. Deweloper zainwestował w zieleń

Nowy Grabiszyn - jak zapowiada inwestor - ma być przykładem zrównoważonego projektu mieszkaniowego: połączenia architektury, estetyki i zieleni. Osiedlowy park zajmie obszar porównywalny do trzech boisk piłkarskich. Za projekt inwestycji odpowiada B2 Studio z Krakowa.

REKLAMA

 – Flora sprzyja wypoczynkowi, łagodzi napięcia, poprawia jakość powietrza, a w środku miasta tworzy barierę dźwiękoszczelną, obniża temperaturę latem i zwiększa wilgotność powietrza. A to przekłada się na lepszy komfort życia mieszkańców – mówi Bartosz Sekuła, dyrektor oddziału regionalnego Spravii we Wrocławiu.

Na mocny, zielony akcent na osiedlu postawili projektanci Spravii, dewelopera budującego Nowy Grabiszyn. Stworzyli parkowy, nowoczesny dziedziniec. Znalazło się tam wiele elementów małej architektury, a także specjalnie wydzielone strefy do odpoczynku. 

Bioróżnorodność na trzech hektarach

Pandemia trwale wpłynęła na nasze zwyczaje, sposób pracy i styl życia. Dla wielu ważna stała się codzienna możliwość kontaktu z naturą czy przebywania na świeżym powietrzu. Ale nie daleko za miastem, nie na wsi, ale na osiedlu, tuż za rogiem. Stąd na trzech hektarach zieleni wewnątrz osiedla powstanie atrakcyjny park, w którym mieszkańcy będą czuli się swobodnie i będą mieli gdzie odetchnąć. Zaplanowano drzewa, krzewy, byliny i trawy. Tak dobrano gatunki, aby feeria barw cieszyła oko od wczesnej wiosny do później jesieni. Z bogactwa i różnorodności roślin (np. gatunki miododajne) skorzystają też owady i ptaki.

Rekreacja i wypoczynek

Imponujący, zielony dziedziniec będzie także miejscem odpoczynku mieszkańców. Ogród poprzecinany meandrującymi ścieżkami w naturalny sposób utworzy różne strefy i zakątki. Wyposażony w naturalne, drewniane urządzenia plac zabaw zapewni beztroskie szaleństwa najmłodszych. Lubiący aktywny wypoczynek skorzystają z siłowni plenerowej, a poszukujący ciszy bez problemu zaszyją się z książką na ławce.

Cała paleta mebli miejskich ozdobi dziedziniec. Zaplanowano m. in. ławki, pergole, kosze, latarnie parkowe i stojaki rowerowe.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie