×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Park Kasprowicza otwiera się na poznaniaków

  • Autor: PAP
  • Opublikowano: 26 cze 2018 09:39
Park Kasprowicza otwiera się na poznaniaków
fot. pixabay

Od 2 lipca mieszkańcy Poznania będą mogli korzystać ze zmodernizowanego basenu w parku Kasprowicza, ale także z boiska do siatkówki plażowej i placu do gry w bule. Koszt przebudowy pływalni wyniósł ponad 16,3 mln zł.

REKLAMA

Główny basen w poznańskim parku Kasprowicza ma 50 metrów długości i 20 metrów szerokości. Po modernizacji jego powierzchnia się nie zmieniła, ale zdecydowano o zmianie głębokości tak, by z basenu mogli korzystać mieszkańcy w każdym wieku. Obecnie, na całej długości basen ma od 1,2 do 1,4 metra głębokości.

Prace modernizacyjne odkrytej pływalni trwały od października ub. roku. W ramach prowadzonych prac, wyremontowano m.in. niecki basenowe brodzika, basenu pływackiego oraz basenu ze zjeżdżalnią. Odnowiono i zmodernizowano także budynek, w którym znajdują się szatnie, toalety i natryski.

"W latach 70., jako dziecko przychodziłem na tę pływalnię. Chciałbym, aby w każdej dzielnicy Poznania były miejsca rekreacji, w których dzieci i młodzież mogą uprawiać sport. Nie wszystkich stać na drogie wakacje. Pływalnia w parku Kasprowicza daje możliwość spędzenia wolnego czasu bezpiecznie, pod nadzorem ratownika. Miejsce to znajduje się w centrum miasta, można tam dojechać tramwajem i autobusem" - podkreślił w poniedziałek prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Jak dodał, "teren pływalni to miejsce rekreacji nie tylko dla mieszkańców Łazarza i Grunwaldu, ale wszystkich poznaniaków. Mam nadzieję, że w przyszłości uda nam się przywrócić do świetności inne obiekty, które uległy bardzo dużej degradacji".

Poza samym basenem otoczonym trawą, mieszkańcy będą mogli skorzystać także m.in. z boiska do siatkówki plażowej oraz placu do gry w bule. W sąsiedztwie basenów znajdą się także dwa kontenery, w których będzie można kupić posiłek.

Oficjalne otwarcie pływalni odbędzie się 2 lipca, a sezon w parku Kasprowicza potrwa do ostatniej niedzieli wakacji - 2 września.

Jak poinformował w poniedziałek poznański magistrat, pływalnia będzie czynna codziennie, w godzinach 9-19. Cena biletu normalnego za całodzienny pobyt na basenie to 8 zł, natomiast cena biletu ulgowego (dla dzieci, młodzieży szkolnej, studentów, emerytów i rencistów) - wyniesie 6 zł.

"Maluchy do lat 3 oraz podopieczni domów dziecka będą mogli korzystać z pływalni za darmo. Przewidziano także 50 proc. zniżkę dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Promocją zostaną objęci również uczestnicy kolonii i półkolonii, którzy zapłacą za bilet 3 zł" - poinformowało biuro prasowe poznańskiego magistratu.

Koszt modernizacji pływalni w parku Kasprowicza wyniósł ponad 16,3 milionów złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie