REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Park kieszonkowy w centrum Łodzi z nowoczesnym placem zabaw

  • Autor: UM Łódź
  • 10 sie 2021 11:47
Park kieszonkowy w centrum Łodzi z nowoczesnym placem zabaw
Nowy plac zabaw w łódzkim parku kieszonkowym, fot. UMŁ

W parku kieszonkowym w Łodzi, znajdującym się na skwerze Aliny Margolis-Edelman, czyli na rogu ulic Jaracza i Kilińskiego oddany do użytku został nowoczesny i bezpieczny plac zabaw.

REKLAMA

Dzieci mają do dyspozycji m.in. huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownice oraz linową piramidę wspinaczkową. Na 900 m kw., które obejmuje teren parku kieszonkowego, zasadzonych zostało 14 drzew, w tym klony i magnolie, blisko setka krzewów i trzy tysiące traw ozdobnych. Skwer otoczony jest stylowym ogrodzeniem z 3 wejściami. Ustawione na nim zostały ławki i stojaki rowerowe. Na terenie parku dostępna niebawem będzie również bezpłatna toaleta publiczna, dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

- Kiedyś znajdował się tu postój taksówek i zupełnie niezaaranżowana przestrzeń. Dziś mamy tutaj plac zabaw dla dzieci. To właśnie rewitalizacja po łódzku. Jeżeli remontujemy ulice i budynki, a w nich mieszkają łodzianie, to jest to właśnie odpowiedź na ich potrzeby. Tak wsłuchujemy się w ich uwagi i wnioski. Mamy plac zabaw. Jest zielony i bezpieczny. Niebawem czynna będzie toaleta, a zamontowane zostanie także poidełko. Dzieciaki ze śródmieścia nie muszą szukać placów zabaw po parkach czy osiedlach, ale mogą przyjść na swoją ulicę - powiedziała Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

A łódzkie dzieci mają, gdzie się bawić, bowiem w całym mieście jest 156, zaś ogrodzonych piaskownic 56. Plac zabaw na rogu ulicy Jaracza i Kilińskiego, to kolejny z nich, znajdujący się w centrum Łodzi.

- Przekazujemy mieszkańcom plac zabaw na rogu ulic Jaracza i Kilińskiego. Pod naszą opieką są 93 place zabaw i 56 ogrodzonych piaskownic. Utrzymaniem zajmuje się jeszcze Zarząd Zieleni, mający w swoich zasobach 63 place zabaw na terenach zielonych. Każdy plac zabaw posiada tzw. książkę obiektu. Corocznie wiosną robione są przeglądy placów zabaw. Przynajmniej dwa razy do roku wymieniamy piasek w piaskownicach, ale jeśli zajdzie potrzeba jest to robione częściej. Co ważne, place zabaw monitorowane są przez straż miejską i sanepidu - powiedziała Małgorzata Gajecka, z-ca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Łodzi.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie