×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Park Kultury w Powsinie bardzo się zmienił. A to nie koniec zmian!

  • Autor: UM Warszawa
  • 24 wrz 2018 12:09
fot. UM Warszawa

W przyszłym roku, w lato warszawiacy będą się kąpać w zmodernizowanym basenie Parku Kultury w Powsinie. Podpisano umowę na przeprowadzenie tych prac. Remont i modernizacja basenu będą dopełnieniem dotychczasowych przemian w ośrodku.

REKLAMA

– Park Kultury w Powsinie przeszedł w ciągu ostatnich trzech lat szereg remontów i modernizacji. Wśród nich były małe inwestycje takie jak wymiana małej architektury czy poprawa infrastruktury teleinformatycznej, ale też i te duże, okazałe. Do tych bez wątpienia zaliczyć należy remont całorocznych kortów tenisowych, a także budowę nowoczesnego placu zabaw. Teraz zmiany czekają basen. Dostosujemy go do najnowszych wymagań higieniczno-sanitarnych, jak również doposażymy i uatrakcyjnimy. Z tych zmian szczególnie ucieszą się najmłodsi – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

– Warszawiacy niezwykle chętnie korzystają z uroków Parku Kultury w Powsinie. To jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc do wypoczynku i rekreacji w stolicy. Jego zaletą jest niezwykła uniwersalność. W lecie mieszkańcy mogą się tu kąpać na odkrytym basenie, zimą wypożyczać narty biegowe, a przez cały rok korzystać z zadaszonych kortów tenisowych. Podkreślając walory tego miejsca, przeprowadziliśmy szereg inwestycji, które dodatkowo wpłyną na jego atrakcyjność – dodaje Paweł Lech, przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki Rady m.st. Warszawy

Prace budowlane powinny potrwać 245 dni, a to oznacza, że ze zmodernizowanego basenu warszawiacy będą mogli cieszyć się już w nowym, letnim sezonie. Do najważniejszych prac należeć będą remont niecek basenu i brodzika, a także montaż zupełnie nowego systemu uzdatniania wody. W czasie prac poprawi się również atrakcyjność basenu. Pojawi się nowa zjeżdżalnia, wodny plac zabaw, a także atrakcje dla najmłodszych w brodziku. Wyremontowane zostaną również szatnie i toalety. Dzięki przebudowie obiekt stanie się dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. W ramach prac zmieni się również otoczenie basenu. Pojawią się nowe nasadzenia i mała architektura. Roboty, za 9,5 mln złotych, przeprowadzi firma Moris Polska Sp z o.o., która wykonuje również rewitalizację Ośrodka „Moczydło”, a także wykona przebudowę hali OSiR Bemowo. Modernizacja basenu w Parku Kultury w Powsinie powinna zakończyć się na przełomie maja i czerwca 2019 roku.

Park bardzo się zmienił

Remont basenu będzie dopełnieniem zmian, które w ostatnich latach przeszedł Park Kultury w Powsinie. Preludium była modernizacja infrastruktury informatycznej i teleinformatycznej, przeprowadzona w latach 2015-2016. Później realizowane były większe zadania. Na początku 2018 roku do użytku oddano gruntownie wyremontowane całoroczne korty tenisowe. Prace prowadzone były od nawierzchni, aż po pokrycie hali, którą teraz ogrzewają ciche nagrzewnice. Powłoka posiada świetliki umożliwiające grę w dzień bez potrzeby używania sztucznego światła. Wieczorem odpowiednie doświetlenie zapewniają reflektory w technologii LED.

W czerwcu tego roku zakończyła się również budowa nowego placu zabaw – prace wiązały się z całkowitą wymianą dotychczasowego wyposażenia. Teren został podzielony na kilka stref funkcjonalnych, dedykowanych młodym warszawiakom w różnym przedziale wiekowym. Są tu zarówno zestawy do wspinaczek, piaskownice, huśtawki, karuzele, jak i zjeżdżalnie. Plac został przystosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami.

Przy okazji wszystkich prac wymieniana była również mała architektura. Pojawiły się nowe ławki, kosze i stojaki rowerowe. Całość dopełniły stoły do gry w szachy, brydża, tenisa stołowego i piłkarzyki. Więcej jest też leżaków i stołów piknikowych.

Obecnie prowadzona jest też modernizacja placu gier. Największą atrakcją, budowaną od podstaw, jest 18-dołkowy tor do mini golfa. Wymieniana jest także nawierzchnia na boiskach, dodatkowo jedno z boisk do siatkówki zmieni się w kolejne boisko do siatkówki plażowej. Na terenie pojawią się zadaszenia membranowe chroniące przed słońcem, letnie przebieralnie, piłkochwyty, źródełka z wodą, zamgławiacze rozpraszające delikatną mgiełkę wodną, stojaki rowerowe oraz ławki. Modernizacja obejmuje prawie 5000 m2 terenu rekreacyjno-sportowego parku.

Dodatkowo warszawiacy zdecydowali, że z budżetu partycypacyjnego w 2018 roku, w Powsinie ustawiona zostanie dwustanowiskowa automatyczna toaleta miejska. Toaleta wybudowana zostanie przy ul Maślaków, w sąsiedztwie dębu "Hetman", na przecięciu głównych ciągów pieszych. Nieopodal potężnego dębu ustawiona została również stacja Warszawskiego Roweru Publicznego Veturilo.

W latach 2015-2019 Park Kultury w Powsinie przejdzie remonty i modernizacje na łączną kwotę ponad 16 553 000,00 złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie