REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Park Kultury w Powsinie poszerza ofertę dla najmłodszych

  • Autor: UM Warszawa
  • 01 cze 2018 16:30
Park Kultury w Powsinie poszerza ofertę dla najmłodszych
fot. unsplash

2 czerwca szykuje się otwarcie nowego placu zabaw w Parku Kultury w Powsinie. W programie wiele atrakcji dla dzieci, m.in. show „Kapitan Drabinka w Krainie Smoka”.

REKLAMA

Modernizacja placu zabaw objęła całkowitą wymianę wyposażenia. Teren został podzielony na kilka stref funkcjonalnych, dedykowanych młodym warszawiakom w różnym przedziale wiekowym, równocześnie umożliwiając dostęp do wszystkich urządzeń dzieciom z niepełnosprawnościami.

Wśród atrakcji są m.in. zestawy do wspinaczek, piaskownice, huśtawki, karuzele oraz zjeżdżalnie. Nawierzchnia, po której będą poruszały się dzieci jest zróżnicowana. Wokół urządzeń zabawowych została ułożona nawierzchnia głównie z materiałów naturalnych tj. barwionych zrębków drewnianych oraz nawierzchnia z EPDM, które zabezpieczą bawiących się przed skutkami ewentualnego upadku. Przejścia zostały wykonane z desek kompozytowych odpornych na warunki atmosferyczne, natomiast przy wejściach na plac pojawiła się kostka granitowa. Przeważająca część terenu została obsiana trawą i obsadzona krzewami.
Miejsce to będzie pełniło również funkcje kulturalno-animacyjne. W centralnej części pojawiła się scena przygotowana do zabaw z animatorami i organizacji małych przedstawień teatralnych. Na terenie wokół sceny została zorganizowana przestrzeń wypoczynkowa ze źródełkiem wody pitnej, umożliwiająca jednocześnie rodzicom obserwację bawiących się dzieci.

Tuż obok powstał ogród muzyczny wyposażony w ksylofony, bębny i dzwony. Pojawiła się również przestrzeń do gier podwórkowych. Na skraju placu powstała ściana i fragment chodnika przeznaczone do rysowania kredą. Wśród nowych atrakcji znalazły się tunele i przejścia wykonane z pędów różnych gatunków wierzb stanowiące żywą architekturę i umożliwiające np. zabawę w chowanego.

Zmodernizowany plac zabaw jest atrakcyjny także dla starszych dzieci oraz osób dorosłych. W części północno-zachodniej powstał pająk złożony z lin oraz stanowiska do street workout’u. Pojawiła się również tyrolka, która doda dodatkowych emocji

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie