REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Park linearny na Ursynowie: jest umowa na projekt!

  • Autor: PAP
  • 03 sty 2022 15:22
Park linearny na Ursynowie: jest umowa na projekt!
Zarząd Zieleni podpisał umowę na przygotowanie projektu budowlanego i wykonawczego parku linearnego, który powstanie nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie. fot. Shutterstock

Na warszawskim Ursynowie, nad tunelem POW pojawi się zieleń. Właśnie podpisano umowę na projekt mającego tam powstać parku linearnego.

REKLAMA

  • Zarząd Zieleni podpisał umowę na przygotowanie projektu budowlanego i wykonawczego parku linearnego, który powstanie nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie.
  • Projekt ma być gotowy w ciągu 12 miesięcy, a przewidywany termin zakończenia całej inwestycji to 2024 rok.
  • Oprócz zieleni zbudowane zostaną alejki i chodniki, pojawi się też oświetlenie i monitoring.
  • Za realizację będzie odpowiadać firma Palmett.

Nad tunelem obwodnicy powstanie nowy park linearny o długości blisko 2 kilometrów. Będzie on dostępny dla wszystkich mieszkańców. Zarząd Zieleni podpisał właśnie umowę na przygotowanie projektu budowlanego i wykonawczego zieleńca. "Wartość umowy to 1,2 mln zł. Za jej realizację będzie odpowiadać firma Palmett" - poinformował Zarząd Zieleni.

W parku zasadzonych zostanie około 700 drzew i 28 tys. krzewów, ponadto pojawią się wielogatunkowe łąki kwietne i rabaty bylinowe. Jak zaznaczają ogrodnicy w pierwszej kolejności prace będą skupiały się na ukształtowaniu terenu, nawierzchni i nowej zieleni. Na odcinku od ul. Braci Wagów do Al. Komisji Edukacji Narodowej powstanie nowy plac miejski z fontanną posadzkową obsadzony drzewami, z miejscem przeznaczonym na bożonarodzeniową choinkę. Przewidziano tutaj również rzeźbiarskie zabawki i drewniany podest, z których będą mogły korzystać dzieci.

Oprócz zieleni zbudowane zostaną alejki i chodniki, pojawi się też oświetlenie i monitoring. Charakterystycznymi elementami parku będzie promenada biegnąca od ul. Pileckiego do ul. Nowoursynowskiej oraz tzw. "żółta wstęga", klucząca przez wszystkie odcinki terenu. Wykonana będzie z różnych elementów i materiałów, których wspólną cechą jest barwa żółta. "Wstęga" w jednym miejscu będzie nawierzchnią, w kolejnym zmieni się w roślinność, a następnie w element małej architektury albo zabawkę, w zależności od miejsca i jego funkcji.

Projekt na zagospodarowanie terenu nad tunelem obwodnicy ma być gotowy w ciągu 12 miesięcy. Ogłoszenie przetargu na prace budowlane planowane jest na początku II kwartału 2023 r., a przewidywany termin zakończenia całej inwestycji to 2024 rok.

Na realizację zadania - łącznie z zaprojektowaniem oraz budową nowego terenu zieleni nad obwodnicą na Ursynowie - zarezerwowano w budżecie m.st. Warszawy w sumie 12,3 mln zł. (PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

mas/ ok/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie