REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Park-M autorem rewitalizacji Parku Witosa

  • Autor: Portal Samorządowy
  • 09 lis 2017 12:47
Park-M autorem rewitalizacji Parku Witosa
Prace budowlane zakończą się w przyszłym roku, natomiast nowe nasadzenia i trawniki zostaną wykonane wiosną 2019 roku (fot. bydgoszcz.pl)

Podpisano umowę na pierwszy etap rewitalizacji Parku Ludowego im. W. Witosa. Zadanie kosztować będzie ponad 8 mln zł. Zaczynają się prace nad projektem, w przyszłym roku ruszą prace budowlane. Za przygotowanie projektu i realizację prac odpowiadać będzie konsorcjum stworzone przez spółkę „Park-M”.

REKLAMA

Po udanej rewitalizacji Parku Kochanowskiego, który stał się obok Wyspy Młyńskiej jednym z ulubionych terenów rekreacyjnych w centrum miasta, metamorfozę przejdzie Park im. W. Witosa położony pomiędzy ulicami Jagiellońską i Markwarta.  

Pierwszy etap rewitalizacji obejmie obszar o powierzchni 4,1 ha - bez części z kortami tenisowymi, nowym placem zabaw oraz przeznaczonej do wyburzenia muszli koncertowej. Rewitalizacja tej części będzie przedmiotem osobnego opracowania. Rewaloryzacja parku ma polegać przede wszystkim na poprawie jego funkcjonalności i podniesieniu standardu istniejącej oferty dla turystów, mieszkańców miasta oraz regionu poprzez utworzenie miejsc integracji i rekreacji lokalnej społeczności. Odnowiona przestrzeń ma zachęcać do spędzania w niej wolnego czasu.

Za przygotowanie projektu i realizację prac budowlanych odpowiadać będzie konsorcjum stworzone przez spółkę  „Park-M”. Jego oferta okazała się najkorzystniejsza w przetargu. Wykonawca zrealizuje zadanie za kwotę 8,2 mln zł, zadeklarował też 6-letni okres gwarancji.  Niezbędnym projektem i pozwoleniem wykonawca powinien dysponować w pierwszym kwartale 2018 roku. Prace budowlane zakończą się w przyszłym roku, natomiast nowe nasadzenia i trawniki zostaną wykonane wiosną 2019 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie