Park śnieżny na pustyni i w centrum handlowym? Takie rzeczy tylko w Abu DhabiPropertyDesign.pl / The Big 5 Hub - 19-04-2017 09:02


Na wyspie Reem w Abu Dhabi powstaje centrum handlowe, którego koszt budowy to miliard dolarów. Jak informują inwestorzy, realizacja projektu opóźni się o dwa lata a centrum będzie gotowe do 2020 roku. W obiekcie ma powstać m.in. park śnieżny.

Shane Eldstrom, dyrektor wykonawczy Al Farwaniya, poinformował, że nowy przetarg zostanie ogłoszony w tym roku. Opóźnieniom winne są problemy z projektem oraz konieczność uzyskiwania pozwoleń.

Centrum handlowe Reem będzie oferować 450 sklepów i wewnętrzny park zimowy ze śniegiem - najemcy będą mieli do dyspozycji 2 miliony metrów kwadratowych powierzchni. Centrum będzie znajdować się dosłownie parę kilometrów od wyspy Al Maryah, gdzie znajduje się finansowe centrum miasta i gdzie w przyszłym roku powstanie inne centrum handlowe, którego koszt budowy to też miliard dolarów. 

Budowę Reem Mall finansuje Kuwait's National Real Estate Company (NREC) oraz United Projects for Aviation Services Company (UPAC) w partnerstwie z Al Farwaniya i wsparciu lokalnych banków.