×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Park Strzelecki w Nowym Sączu czeka rewitalizacja

  • Autor: PAP
  • 02 maj 2018 12:42
Park Strzelecki w Nowym Sączu czeka rewitalizacja
fot. unsplash

Zaniedbany Park Strzelecki w Nowym Sączu zostanie zrewitalizowany kosztem 53 mln zł przy wsparciu funduszy unijnych. Blisko 10-hektarowy obszar zyska wielofunkcyjny charakter i służyć będzie organizacji plenerowych imprez kulturalnych i rekreacyjnych.

REKLAMA

Koszt inwestycji, która zostanie zrealizowana w pierwszym kwartale 2021 roku, szacowany jest na 53 mln zł, z czego 30 mln zł stanowią środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Umowy gwarantujące dofinansowanie projektu podpisali wicemarszałek Małopolski Stanisław Sorys oraz prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak.

Jak podkreślił prezydent miasta, Park Strzelecki po rewitalizacji stanie się wizytówką Nowego Sącza, a pozyskane środki unijne pozwolą zrealizować projekt w wysokim standardzie. "Dzisiaj można obejrzeć park i się wstydzić, ale to się zmieni w przeciągu najbliższych dwóch lat. Decyzją zarządu województwa małopolskiego właśnie rozpoczynamy tę inwestycję" - zaznaczył Nowak.

Według niego, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców Nowego Sącza, blisko 10-hektarowy Park Strzelecki zyska wielofunkcyjny charakter i służyć będzie organizacji koncertów, imprez plenerowych, rodzinnych pikników, zajęć rekreacyjnych, sportowych, społecznych i integracyjnych.

Najważniejszą inwestycją będzie zadaszony kompleks amfiteatralny ze sceną i widownią na 4 tysiące miejsc, który zastąpi zrujnowaną muszlę koncertową. Zaplanowano także instalację urządzeń projekcyjnych dla kina letniego z laserowym projektorem i ekranem pneumatycznym.

Przebudowane zostaną parkowe alejki, zainstalowane nowe oświetlenie. W projekcie znalazły się także: fontanna, pawilon parkowy, ścieżka do uprawiania joggingu i wszelkiego rodzaju urządzenia dla dzieci. W sąsiedztwie parku przewidziano budowę około 200 wydzielonych miejsc postojowych dla samochodów. Zostaną także przebudowane ulice Jadwigi Wolskiej i Ogrodowa.

Wicemarszałek Stanisław Sorys przypomniał, że tylko w subregionie sądeckim na projekty związane m.in. z rewitalizacją obszarów miejskich i wiejskich władze województwa przeznaczyły 265 mln zł z regionalnego programu operacyjnego

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie