REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Park Strzelecki w Nowym Sączu już po rewitalizacji

  • Autor: PAP
  • 04 maj 2021 11:02
Park Strzelecki w Nowym Sączu już po rewitalizacji
Park Strzelecki w Nowym Sączu już po rewitalizacji, fot. shutterstock

Park Strzelecki w Nowym Sączu został zrewitalizowany kosztem prawie 55 mln zł przy wsparciu funduszy unijnych. Blisko 10-hektarowy obszar zyskał wielofunkcyjny charakter i będzie służyć organizacji plenerowych imprez kulturalnych i rekreacyjnych.

REKLAMA

Inwestycja została zrealizowana dzięki unijnemu wsparciu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Wyniosło ono 27,5 mln zł.

- Zapraszam mieszkańców Nowego Sącza na spacery i imprezy, które mam nadzieje będą się w tym miejscu odbywały - powiedział podczas piątkowego otwarcia parku prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Zdaniem prezydenta Park Strzelecki po rewitalizacji stał się wizytówką Nowego Sącza, a pozyskane środki unijne pozwoliły zrealizować projekt w wysokim standardzie.

Jak przypomniał marszałek Małopolski Witold Kozłowski, Park Strzelecki był zaniedbany, a mieszkańcy miasta przez wiele lat obserwowali jego postępującą degradację. - Bardzo się cieszę, że mogliśmy wykonać tę inwestycję. Będzie to miejsce dla każdego, kto chce odpocząć - zaznaczył.

Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców miasta, blisko 10-hektarowy Park Strzelecki zyskał wielofunkcyjny charakter i będzie służyć organizacji koncertów, imprez plenerowych, rodzinnych pikników, zajęć rekreacyjnych, sportowych, społecznych i integracyjnych. Najważniejszą inwestycją jest zadaszony kompleks amfiteatralny ze sceną i widownią na ponad 3 tysiące miejsc, który zastąpił zrujnowaną muszlę koncertową.

Wykonano również plac zabaw, pawilon parkowy, pętle gimnastyczną, fontannę oraz nasadzono nowe drzewa i krzewy. Udało się także wybudować boisko wielofunkcyjne, a w planach jest również budowa czytelni.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie