×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Park Ulricha na warszawskiej Woli do rewitalizacji. Na starcie konsultacje

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 wrz 2018 09:12
fot. Fotolia

Park Ulricha przy ul. Górczewskiej na warszawskiej Woli przejdzie rewitalizację. Wola Park, obecny właściciel terenu, chce nadać mu nowy kształt, który będzie odpowiedzią na potrzeby lokalnej społeczności. Właśnie rozpoczynają się konsultacje w tej sprawie.

REKLAMA

Już 29 września, rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące projektu rewitalizacji Parku Ulricha, a także terenu przed Wola Parkiem. Spotkania odbędą się w specjalnym punkcie konsultacyjnym zlokalizowanym przy fontannie przed głównym wejściem do Wola Parku. Mieszkańcy Woli i Bemowa będą mogli porozmawiać o tym, jak widzą przyszłość Parku Ulricha i co chcieliby w nim znaleźć. W ramach konsultacji z mieszkaniami, zostaną zaprezentowane prototypowe projekty rewitalizacji wypracowane w drodze wcześniejszych rozmów i warsztatów z ekspertami, architektami, grupami mieszkańców i lokalnymi aktywistami. Swoje zdanie mieszkańcy będą mogli także wyrazić w anonimowej ankiecie dostępnej w punkcie konsultacyjnym. Zebrane opinie i sugestie mieszkańców pomogą wypracować finalną koncepcję i sprawić, że zrewitalizowany Park Ulricha stanie się ulubionym miejscem spotkań i spędzania czasu dla mieszkańców Woli i Bemowa.

- Park Ulricha, szklarnie oraz Pałacyk Ulrychów, to miejsca szczególnie ważne, zarówno dla nas, jak i lokalnej społeczności Woli i Bemowa. Chcemy, aby ten teren zyskał nowy kształt i stał się miejscem odpowiadającym na potrzeby mieszkańców Woli i Bemowa – przyjaznym, użytecznym, ciekawym, przestrzenią, w której będą mogli odpocząć, spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, a także realizować swoje pasje – mówi Dagmara Pozowska, dyrektor Wola Parku. — Proces rewitalizacji Parku Ulricha rozpoczynamy konsultacjami z mieszkańcami oraz klientami Wola Park. Zachęcam każdego do wyrażenia własnego zdania, które pomoże nam w wypracowaniu ostatecznej koncepcji Parku, który stanie się miejscem spotkań dla lokalnej społeczności.

Punkt konsultacyjny będzie otwarty w następujących terminach:

29 września (sobota) godz. 10-18
2 października (wtorek) godz. 10-14
3 października (środa) godz. 16-20
7 października (niedziela) godz. 11-16. W tym dniu spotkanie konsultacyjne odbędzie się podczas warsztatów stolarski zorganizowanych w ogrodzie społecznościowym Wola Parku.

2 października o godz. 16 odbędzie się także dodatkowe spotkanie konsultacyjne w MAL (Miejscu Aktywności Lokalnej) przy ul. Olbrachta 9 na Woli.

Konsultacje zostaną przeprowadzone przez Pracownię Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”. W ramach konsultacji społecznych zostanie także uruchomiona specjalna strona internetowa (dostępna z poziomu głównej strony Wola Parku: www.wolapark.pl), na której zostaną zaprezentowane wizualizacje, zarys koncepcji rewitalizacji Parku Ulricha. Znajdzie się na niej także ankieta dla przedstawicieli społeczności lokalnej Woli i Bemowa.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie