REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Parki kieszonkowe - nowy trend w Polsce? Kolejny powstaje w Łodzi

  • Autor: UM Łódź
  • 30 lis 2017 13:34
fot. pixabay.com

Dobiegają końca prace w największym parku kieszonkowym na łódzkim Starym Polesiu. Park zostanie oddany do dyspozycji mieszkańców jeszcze przed świętami.

REKLAMA

U zbiegu ulic Lipowej i Andrzeja Struga powstaje największy park kieszonkowy na Starym Polesiu. Jest to jeden z sześciu tego typu parków w tej części Łodzi. Jak poinformowała Anita Waack-Zając, z Wydziału Gospodarki Komunalnej UMŁ, park został tak zaprojektowany, by dobrze służyć mieszkańcom w różnym wieku. Zamontowane w parku wyposażenie dostosowane jest zarówno dla dzieci jak i osób starszych, dla osób, które chcą chwilę odpocząć pośród zieleni jak i tych którzy chcieliby trochę poćwiczyć w mini siłowni - podaje oficjalny portal miejski Łodzi.

W parku posadzono kilkanaście nowych drzew, kilkaset krzewów i roślin ozdobnych. Są pergole obsadzone roślinnością pnącą, którą posadzono również wzdłuż ściany kamienicy sąsiadującej z tym terenem. Park wyposażono m.in. w ozdobne, kolorowo podświetlane kule oraz podświetlane ławki. Do dyspozycji osób przebywających w parku dostępne tez będą gniazdka elektryczne pozwalające na podładowanie telefonu lub tabletu.

Wszystkie prace w parku kieszonkowym u zbiegu ulic Lipowej i Andrzeja Struga kosztowały ok. 600 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie