REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Parkrun Gorzów niedługo zyska nowe oznakowanie

  • Autor: PAP
  • 04 paź 2021 13:31
Parkrun Gorzów niedługo zyska nowe oznakowanie
Parkrun Gorzów niedługo zyska nowe oznakowanie, fot. shutterstock

W parku Kopernika w Gorzowie Wlkp. zostanie oznakowany parkrun – 5-kilometrowa trasa do biegu i marszu. Prezydent miasta zadecydował o dołożeniu kwoty, której brakowało, by je wykonać – poinformował w poniedziałek rzecznik gorzowskiego magistratu Wiesław Ciepiela.

REKLAMA

"Oznakowanie jest zadaniem zgłoszonym przez mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego. Trasa w parku Kopernika zostanie oznaczona słupkami. Będą one pokazywały kierunek biegu czy marszu. Na początku trasy zostanie też postawiona tablica informacyjna z jej całym przebiegiem" - powiedział rzecznik.

Dodał, że wcześniej przygotowano dokumentację projektową, a w zapytaniu ofertowym wyłoniono wykonawcę. Ten zaproponował jednak kwotę wyższą niż zaplanowano w budżecie. Teraz prezydent zdecydował, że z pieniędzy zaoszczędzonych na innych inwestycjach brakująca kwota zostanie dołożona.

"Miasto porozumiało się już z wykonawcą i nie ma przeszkód w rozpoczęciu prac. Parkrun to propozycja aktywnego wypoczynku, polegająca na pokonaniu 5-kilometrów dowolną techniką - biegiem, truchtem, marszem czy spacerem. Odbywa się każdej soboty" - dodał Ciepiela.

Tę formę rekreacji wymyślono w Wielkiej Brytanii. Stała się ona popularna na całym świecie. W Polsce, miejsca do parkrun znajdują się już w 81 lokalizacjach. Gorzowscy organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w zajęciach w każdą sobotę, zbierają się w pobliżu kładki w parku Kopernika.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie