×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Pawilon Polski na Wystawie Światowej w Dubaju doceniony

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 18 gru 2021 09:57
Pawilon Polski na Wystawie Światowej w Dubaju doceniony
Pawilon Polski na Wystawie Światowej w Dubaju został uznany za jeden z najpiękniejszych przez „The National”. Jak dotąd odwiedziło go ponad trzysta tysięcy odwiedzających z całego świata.

Elegancki minimalizm, ekologiczna estetyka drewna przełamana ażurową rzeźbą kinetyczną symbolizującą ptaki w locie - to cechy, które przesądziły o jego niepowtarzalnych walorach estetycznych. Pawilon Polski na Wystawie Światowej w Dubaju został uznany za jeden z najpiękniejszych przez „The National”. Jak dotąd odwiedziło go ponad trzysta tysięcy odwiedzających z całego świata.

REKLAMA

Polski Pawilon ma inspirować i dzielić się ze światem wieloma rozwiązaniami dla świadomej, zrównoważonej przyszłości. Jego sercem jest wyjątkowy stół – nowoczesna instalacja i dzieło sztuki w jednym. Sensoryczny i interaktywny, stworzony jest z materiałów, które są charakterystyczne dla Polski. Jest zatem polska miedź jesion, szkło, fragmenty ceramiki z Bolesławca i stal używana przy konstrukcji cenionych na całym świecie polskich jachtów. Poszczególne elementy stołu przedstawiają krainy geograficzne Polski.

Ogniwa perowskitowe to rewolucja energetyczna

Integralną częścią Polskiego Pawilonu, wbudowaną w jej fasadę jest instalacja firmy Saule Technologies wykonana z włókien perowskitowych. Każdy odwiedzający pawilon przy jej pomocy może naładować swój telefon. Ogniwa perowskitowe zostały opracowane przez polską fizyk – Olgę Malinkiewicz. Technologia może przynieść prawdziwą rewolucję energetyczną. Perowskity wykorzystują w pracy zarówno energię słoneczną jak i sztuczne światło, a przy tym są cienkie, lekkie, elastyczne i transparentne – grubość pojedynczego odpowiada jednej dziesiątej ludzkiego włosa., Można je nanieść na różne podłoża, np. folie, tkaniny czy dachówki, dzięki czemu da się je połączyć z fasadami budynków i pokryciami dachów, a także użyć w markizach solarnych, roletach, czy żaluzjach.

Za opracowanie projektu oraz koncepcji architektoniczno-tematycznej pawilonu oraz wystawy odpowiada pracownia WXCA wraz ze studiem Bellprat Partner. Firmy wspólnie stworzyły wyjątkową, immersyjną, przenikającą się przestrzeń, zapraszającą odwiedzających do doświadczania polskiej natury, kultur i, innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Za szczegółową koncepcję narracji ekspozycji, kluczowe doświadczenia oraz produkcję wszystkich materiałów multimedialnych odpowiada konsorcjum Science Now, Stellar Fireworks i Tellart, które jest także pomysłodawcą „Polskiego Stołu” i strefy V „Poland. Landscapes of creativity”. Generalnym Wykonawcą Pawilonu Polski jest konsorcjum Międzynarodowe Targi Poznańskie – FM Aldentro.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie