×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Pełen chińskiej magii hotel Mira Moon w Hong Kongu

  • Autor: archiconnect.pl / Publikator
  • 04 maj 2015 11:21
  • Aktualizacja: 04 maj 2015 11:33
fot. Hotel Mira Moon

Holenderski designer Marcel Wanders wraz z biurem projektowym YOO odpowiedzialny jest za niezwykły design hotelu Mira Moon. Pełno jest w nim odniesień do tradycyjnej kultury chińskiej.

REKLAMA

Butikowy hotel Mira Moon położony jest w dzielnicy Wan Chai w Hong Kongu. Współautorem projektu wnętrz hotelu jest designer Marcel Wanders, którego New York Times okrzyknął swego czasu Lady Gagą świata designu. Projekt hotelu Mira Moon Marcel Wanders stworzył w kooperacji z biurem projektowym YOO.

Główną inspiracją w projekcie była jedna z ważniejszych chińskich legend – o pięknej i szlachetnej Chang’e , która po zażyciu eliksiru nieśmiertelności stała się tak lekka, że zaczęła unosić się ku niebu i nie była w stanie wrócić na Ziemię. Poleciała więc na księżyc i mieszka na nim do dziś w Księżycowym Pałacu, jako Księżycowa Bogini Nieśmiertelności, a jej przyjacielem i posłańcem na Ziemię jest skrzydlaty, nefrytowy królik o imieniu Yutu.

Mira Moon czerpie pełnymi rękoma inspiracje z tej legendy, nawiązania do niej i jej bohaterowie widać tu na każdym kroku, od hotelowego lobby po 91 hotelowych pokoi. Yutu jest wszechobecny i występuje w wielu postaciach – jako obrazy lub czerwone, skrzydlate figury zwisające z sufitu, pławiące się w blasku światła pochodzącego z kryształowych żyrandoli, prawie jak księżycowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie